Çocuklar ve hayalin gücüne inanan yetişkinler için: Gamzeli Gezegen

0

Milenyum Çıkmazı kitabı ile tanıdığımız Burak Çakır’ın yeni kitabı toplamda üç hikâyeden meydana geliyor ve kitap ismini en uzun hikâyesinden; “Gamzeli Gezegen”den alıyor. Hikâyeye göre gezgin ve meraklı bir gezegen olan Gamzeli Gezegen’in yolu Güneş sistemine düşüyor ve daha ne olduğunu anlayamadan bu gezgin gezegen kendisini olaylar silsilesinin içerisinde buluyor.

Genel anlamda macera tutkusu, azim ve bolca güldürü unsuru barındıran kitap çocuklarına kitap okuyan anne-babaları unutmayarak ebeveynlerin anlayabileceği ufak dokunuşlar yapmayı da ihmal etmiyor. Yılmaz Avşin’in resimlendirdiği kitap bu hafta itibariyle seçkin kitapevleri ve internet kitapçılarından temin edilebiliyor.

Düşten gerçeğe, yer altından gökyüzüne, küçücük bir fidanın kuraklık mücadelesinden gezgin bir gezegenin maceralarına dek uzanan ve merakları gıdıklayan masalsı hikâyeler dizisi keşfedilmeyi bekliyor:
Gamzeli Gezegen uzayın sonsuzluğunda seyahatlere çıkmayı çok seven, yeni evrenler, yeni galaksiler, yeni gezegenler tanımaya bayılan meraklı bir uzay gezginidir. Uçsuz bucaksız bu seyahatlerin nihayetinde yolunun Güneş sistemine düşmesi ile Gamzeli Gezegen yepyeni ve daha önce hiç görmediği bir dünya ile karşılaşır. Bin bir heyecanla sisteme giren bu sevimli gezegen yolculuğunun hayatını nasıl değiştireceğinden henüz habersizdir…

Çocuklar ve hayalin gücüne inanan yetişkinler için bir solukta okunacak, akıcı ve keyifli öyküler sizi uçsuz bucaksız bir seyahate götürmek için hazır. Ya siz?

Kitabın Adı: Gamzeli Gezegen
Yazar: Burak Çakır
Resimleyen: Yılmaz Avşin
ISBN: 978-605-9755-57-3
Sayfa Sayısı: 48
Ebad: 16×19,5 cm
Kağıt Kalitesi: 70 gr. Enso
Kapak Cinsi: Amerikan Cilt
Dili: Türkçe
Çıkış Tarihi: Şubat 2019
Basım Bilgisi: (1. Baskı)
Kategori: Hikaye

Önceki İçerikKayıp Rıhtım’da 2018’in EN’leri belli oldu
Sonraki İçerik7 şehirde, 9 konserlik turnede ayakta alkışlandı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments