Çok Yönlü Bir Müzisyen; Hazar Aytan

0

2018’in Haziran ayında çıkardığı “Bi’ Sorun var” adlı ilk single’ıyla (tekli) solo kariyerine adım atan Hazar Aytan, hemen ardından ikinci ve üçüncü single’larını peş peşe çıkararak, kariyer basamaklarını emin adımlarla tırmanmaya devam etti.

Hazan Aytan’ın Müzik kariyeri aslında 2008’de çeşitli sanatçı ve gruplara davulda eşlik ederek başlamıştır. Bunlardan ilk akla gelenler; Direct-t, Candan Tezel (110), Aseton, Barlas Erinç ve Sonra’dır.

İlk video klibini, “Çünkü Neden Olmasın?” adlı üçüncü single’ına çeken Aytan, hemen ardından gelen video klibini de “Zevk Alır Gibi” adlı single’ı için görücüye çıkarttı. Yönetmen koltuğunda Egemen Can Vural’ın oturduğu her iki klip de uzunca bir süre dijital platformlardaki yolculuğuna devam etti.

Çıkardığı tüm single’larda başından beri kendisine eşlik eden Koner Memili, Korel Memili, Cihangir Aslan, Büşra Erçin, Ozan Doğan Ariz (Edis, Climb, Işın Karaca), Arda Algan (Pilli Bebek), Mesut Uçar (Serdar Ateşer), Mert Şenses gibi müzisyenlerin bundan sonraki projelerde de yer almaya devam edeceklerinin altını çizen Aytan, her birine de ayrı ayrı teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Üniversite kariyerini Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde tamamlayan Hazar Aytan, üretimlerinde tarz olarak rock’ın klasik, post, soft ve indie türlerini benimsediğini ve bundan sonra çıkaracağı her türlü single ve albümde, müzik yaşamını aynı doğrultuda devam ettireceğini belirtti.

Parçalarının söz ve müziklerini kendisi yazan Hazar Aytan, aranje, mix, mastering, görsel tasarım gibi her türlü prodüksiyonu da yine kendisi yapmaktadır. Ayrıca, perküsyon ve vurmalı çalgıların başında ana vokal olarak, hem enstrümanist hem de performansçı kimliğiyle “Self-Producer/DIY Artist” metodunun da bir örneğini yansıtmaktadır.

Hazar Aytan, Pak Bahadur ismiyle başladığı solo kariyerinde çıkardığı tüm single’ları yine aynı isimle bir araya getirerek, EP olarak toplamıştır.

31 Temmuz ve 21 Ağustos 2019 tarihlerinde sırasıyla “Kendi Kendime” ve “Kalabalıkta Kaybettim” adlı iki single daha çıkaran sanatçı, özellikle dijital platformlardaki izlenirlik oranını arttırma yolunda önemli bir adım atmıştır.

Şimdiye dek beş single ve bir adet EP’ye imza atan Hazar Aytan, önceden olduğu gibi, bundan sonraki müzik yaşamında da dijital platformlardaki yerini almaya devam edecektir.

Hazar Aytan’ı Takip Edin;

Önceki İçerikBakırköy’de 3. kez “BAK’IN ROCK FEST” müzikseverlerle buluşacak
Sonraki İçerikBir yanda sinema, öte yandan popun kralı; Marlon Brando ve Michael Jackson… ve ne yazık ki konu, çocuk istismarı!
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments