CRAFT İSTANBUL | 3. El Sanatları ve Tasarım Fuarı

"CRAFT İSTANBUL El Sanatları ve Tasarım Fuarı” sanatseverlere kapısını üçüncü kez açtı.

0

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen “CRAFT İSTANBUL El Sanatları ve Tasarım Fuarı”, Dr. Mimar Kadir Topbaş Sanat ve Gösteri Merkezinde sanatseverlerle buluştu.

5 Ekim’de başlayan 9 Ekim tarihine kadar devam edecek olan fuarın açılış konuşmasını Atis Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı sayın Bilgin Aygül ve Endonezya Başkonsolosu sayın İmam Asari yaptı.

Bilgin Aygül konuşmasında fuar hakkında bilgi vererek önemine değindi. Başkonsolos İmam Asari’de konuşmasında kendilerinin güçlü bir ülke olduklarını, sanata önem verdiklerini, böylesine önemli bir fuarda 2. Kez bulundukları için mutluluk duyduklarını belirtti ve sonraki sene daha geniş katılım sağlayacaklarını ekledi.

Açılış töreninde ödüller de sahiplerini buldu. Buna göre “Kardeş ülke ödülü” Bangladeş’e verildi. Kardeş Ülke Ödülünü Endonezya Başkonsolosu İmam Asari takdim ederken ödül Bangladeş adına İhracaat Destekleme Büro temsilcisi İsrafil İslam tarafından alındı. Kurum katkı ödülü ise “Karınca Kadın El Emeği Kursları” ile Fatih Belediyesini verildi. Ödül, Angola Konsolos yardımcısı Domingos Buanga tarafından Fatih Belediyesine takdim edildi. Sanatçı onur ödülü de İstanbul Yazmacısı Tahsin İstengel’in oldu. Ödülü sanatçı İstengel’e Gana İstanbul Konsolosu Salamatu Yakabu takdim etti.

“CRAFT İSTANBUL El Sanatları ve Tasarım Fuarı” ile pandemi sonrası oluşan küresel mali krizden ötürü zor günler yaşayan el sanatçıları ve küçük işletmeler için ürünlerinin tanıtımını ve satışını yapabilecekleri, sektörel etkileşimler kurabilecekleri imkanların sağlanması amaçlanmıştır. Fuarın ulusal ve uluslararası tanıtımı için büyük bir çaba harcanmış ve aylar öncesinden başlayan tanıtım çalışmaları gerçekleştirilmiş olup butik mağazalar, oteller, tatil köyleri, hediyelik eşya ticareti ile uğraşan firmalar, özel sektör ve kamu satın almacıları ile İstanbul’da bulunan yerli ve yabancı misyon temsilcileri davet edilmiştir.

Fuara 77’si yurtdışından olmak üzere 400’ü aşkın el sanatçısı, 16 Üniversite, 11 Belediye, Olgunlaşma Enstitüleri ve Kadın Kooperatifleri, GES, AKG gibi satın almacılar, Sektör Dernek ve Vakıfları, Sanatsal Makine ve Malzeme tedarikçileri katılacaktır. Bangladeş’in kardeş ülke olduğu fuarda Özbekistan, İran, Endonezya, ülke katılımı ile geniş bir yer almıştır.

Konferanslar, workshopların ve ürün showlarınında yer bulacağı CRAFT İSTANBUL El Sanatları ve Tasarım Fuarı”, 09 Ekim 2022 tarihine kadar 10:00-20:00 saatleri arasında sanatseverlerin ve ilgililerin ziyaretine açık olacaktır.

Kardeş Ülke Bangladeş…

05-09 Ekim 2022 tarihleri arasında Dr. Mimar Kadir TOPBAŞ Gösteri ve Sanat Merkezin’de düzenlenen CRAFT İSTANBUL 3.El Sanatları ve Tasarım Fuarı’nda bu yıl Bangladeş “Kardeş Ülke” olarak belirlenmiştir. Bangladeş Ticaret Bakanlığı’na bağlı İhracatı Destekleme Bürosu (EPB) tarafından organize edilerek 11 firma ve 15 el sanatçısı ile katılım sağlamıştır. EPB temsilcisi Md.Shahid Ullah “Türkiye’de böyle bir fuara ilk kez katılıyoruz. El sanatlarımız büyük ilgi görüyor. Firmalarımız şimdiden birçok bağlantı kurdu. Önümüzdeki yıl daha çok firma ve ürün çeşidi ile katılım sağlayacağız” dedi. Fuar 9 Ekim’e kadar devam edecek olup 10:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

A: Aksaray, Yenikapı Etkinlik Alanı, Kennedy Cd. No: 11/1, 34096 Fatih/İstanbul
T: 0(212) 587 38 45

Önceki İçerikRichard Bartle ile Kentin Sokakları
Sonraki İçerikEge Çubukçu ve Kenan Doğulu’dan “What’s Love”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments