“Deli Kadın” başlıyor

Deli Kadın Hikâyeleri, aklın kıyısında gezinen, kadınlıklarını bir lanet gibi sırtlarında taşıyan, hepsi "kaybetmeye" yazgılı, içe işleyen yalnızlıklarıyla kalp burkan hayatları, varoluş kâbuslarını anlatan Mine Söğüt imzalı bir eser.

0

Ünlü yazar Mine Söğüt’ün Deli Kadın Hikayeleri adlı eserinden yola çıkılarak Meryem Şahin tarafından kaleme alınan Deli Kadın 24 Mayıs’ta Şişli Tiyatrosu’nda prömiyer yapacak.

Yapımı Gestus’a ait olan ve süpervizörlüğünü Gökhan Erarslan’ın üstlendiği projede Özden Dilek Karakışla sahnede tek başına anlatının yükünü omuzlayarak seyircinin karşısına çıkacak. Sezonun sonunda büyük bir sürprizle sahnelere taşınan projenin önümüzdeki sezon devam edeceği ifade ediliyor.

Deli Kadın Hikâyeleri, aklın kıyısında gezinen, kadınlıklarını bir lanet gibi sırtlarında taşıyan, hepsi “kaybetmeye” yazgılı, içe işleyen yalnızlıklarıyla kalp burkan hayatları, varoluş kâbuslarını anlatan Mine Söğüt imzalı bir eser. Tiyatro uyarlamasını Meryem Şahin’in kaleme aldığı yorumlamada, oyuncu bir kadının kitaptaki hikâyeleri bir tiyatro oyunu olarak prova aşamasında yaşarken, içselleştirdiği yalnızlığıyla yüz yüze gelmesinin acıklı parodisini izleriz. Her biri unutulmayacak delilik hikâyeleri, her biri unutulmayacak sahnelerle farklı bir anlatı, karanlık bir komedi…

Biletler Biletinial internet sitesinden ve oyun günü Şişli Tiyatrosu gişesinden temin edilebilir. Tam: 180 TL / İndirimli: 100 TL.

  DELİ KADIN / KÜNYE

Eser:Mine Söğüt
Yazan:Meryem Şahin
Süpervizör:Gökhan Erarslan
Oyuncu:Özden Dilek Karakışla
Sahne ve Kostüm Tasarımı:Dicle Yılmaz
Işık Tasarımı:Eylem Selin Güldiken
Hareket Tasarımı:İlknur Güneş
Müzik Tasarımı: Arın Alagün
Oyuncu Koçu: Sinem Öcalır
Afiş Tasarımı: Hande Özdal
Fotoğraf: Mert Doğan
Koordinatör: Kadir Toran
Seslendirme Oyuncuları: Mine Söğüt, Şerif Erol, Gökhan Erarslan
Asistanlar: Neslihan Çetinbaş, Oğuzhan Ozan Yıldırım
Süre:Tek Perde / 70 Dakika
Önceki İçerikŞİ…İR
Sonraki İçerikAltın Gün’den “Doktor Civanım”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments