Deniz Güngören 5tet’in ilk teklisi: “Zülüf”

0

İKİ müzik etiketiyle yayınlanan, Deniz Güngören 5tet’in ilk teklisi Zülüf, 27 Kasım itibariyle tüm dijital platformlarda müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Zülüf dökülmüş yüze, Neşet Ertaş’ın en çok tanınan türkülerinden, tabii böyle olunca caz da dahil pek çok stilde özgün düzenlemelerine rastlamak mümkün. Deniz Güngören 5tet yorumu ise, yeni armoniler ve süslemelerden ziyade, tavır ve atmosfere odaklanan, daha duru bir düzenleme ile kendinden önceki yorumlardan ayrışıyor.

Vokalde Deniz Güngören, alto saksafonda Duru Tuna, tenor saksafonda Barış Ertürk, gitarda Sinan Altıparmak ve basta Apostolos Sideris’ten oluşan beşli, bu düzenlemeyi uzun süredir canlı olarak çalmakta. 27 Kasım Cuma günü yayınlanacak olan kayıt da canlı olarak kaydedildi.

2020 yılının Şubat ayında Erkan Çelik tarafından kaydedilen teklinin miksi Baran Göksu’ya, mastering’i John McCaig’e, düzenlemesi ise Deniz Güngören’e ait.

Deniz Güngören 5tet – Zülüf, türkünün aslına sadık ama yine de yenilikçi bir yorumunu dinlemek isteyen herkese tavsiye edilir.

Önceki İçerikEce Barak’tan “Anılar”
Sonraki İçerikSanatçıların, Sanat Galerilerinin ve Eğlence Mekanı Sahiplerinin Covid-19 Tablosu
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments