Dilek Saydam “Çağın Çocukları” Resim Sergisi

1

Dilek SAYDAM “Çağın Çocukları” Resim Sergisi, Kuğulu Sanat Galerisi’nde 15 Ekim Pazartesi günü saat 18:00’de açıldı.

Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi İş Öğretmenliğinden 2007 yılında mezun olan Dilek Saydam, yüksek lisansını 2017 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Anasanat dalında tamamlamıştır.

“Çocuklar” çağımızın varoluşunda “masum” ve “güzel” kalan elimizdeki tek evrensel ve insancıl değerlerimizdir. Artık, “Çocuklar” yaşadığımız çağın sorunları ve bunalımları karşısında bir umut ve mutluluk kapısı olarak kendilerini gösteriyorlar. Endüstrileşmiş ve nesnelleşmiş yaşantımızın yine kendimize karşı yarattığı yabancılaşma ve ötekileştirme sorunları içinde bizlere insan olmanın değerlerini hatırlatan ve huzursuzluktan bir kaçış imkanı veren yine çocukların duygu dünyalarıdır. Fakat çağımızda, çocukların yaşadığı sorunlar ve onların maruz kaldığı şiddet, bir gösterge olarak, içinde bulunduğumuz dönemin acı ve yıkımını temsil etmeye başlamıştır. Resim sanatının ifade gücüne dayanarak yaptığım çalışmalarda, çağımızın sorunları karşısında çocukların duygu dünyalarını anlamak aynı zamanda çocuk duyguları üzerinden de kendi benliğime ilişkin gerçekleri bulmak istedim.

Dilek SAYDAM

“Çocukların işkence gördüğü bu dünyayı sevmeyi ölünceye kadar reddedeceğim”

Albert CAMUS

Dilek SAYDAM “Çağın Çocukları” Resim Sergisi, Ziraat Bankası’nın Tunalı Hilmi Caddesi No: 104 Kavaklıdere / Ankara adresinde bulunan Kuğulu Sanat Galerisi’nde, 15 Ekim – 2 Kasım 2018 tarihleri arasında pazar-pazartesi ve resmi tatil günleri hariç 10.00 – 19.00 saatleri arasında görülebilir.

ZİRAAT BANKASI KUĞULU SANAT GALERİSİ

Önceki İçerikAileleri ikna edildi, “Zeynep ile Eda” şampiyon oldu
Sonraki İçerik21. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa

Gezmedim