Doğayı şehre getiren gezici bir performans: “A Speech of Nature”

0

Dolapdere’deki yeni binasında, tüm sanat disiplinlerinden yenilikçi örneklerin yer aldığı kapsamlı bir etkinlik programını hayata geçiren Arter, bu program dahilinde bir performans sanatı seçkisi de sunuyor.

Selen Ansen‘in küratörlüğünü üstlendiği ve Kutlama, Katılma ve Tınlama başlıkları ile üç bölümden oluşan performans programı Mayıs 2020‘ye kadar sürecek. Eylül-Aralık 2019 arasında Kutlama başlığı altında yer alacak performanslar; Belçika’da yaşayan görsel sanatçı Meggy Rustamova‘nın A Speech of Nature isimli eseriyle başlayacak. Gezici bir performans ve bir ses yerleştirmesi olarak tasarlanan A Speech of Nature, doğayı şehre getirme ve şehir sakinlerini doğayla ilişkilendirme fikri etrafında şekilleniyor. Rustamova‘nın ritüeller, imgeler ve nesneler aracılığı ile şehri ve şehirde yaşayanları doğayla ilişkilendirmek üzere Arter‘in iç ve dış alanlarında icra edeceği performans, izleyicileri ve mahalle sakinlerini şehirden ayrılmadan ormanda gezinmeye davet ediyor. 

Arter‘de, 28 Eylül Cumartesi ve 29 Eylül Pazar günleri saat 15.00‘te gerçekleşecek Meggy Rustamova‘nın A Speech of Nature performansına katılım ücretsiz olacak.

Bilgi için: 

Web: www.arter.org.tr
Adres: Irmak Cad. No: 13 Dolapdere Beyoğlu 34435 İstanbul
Tel: 0(212) 708 58 00

Arter

Önceki İçerikThe Twist: Dünyanın gözü Kuzey’in sanatını Norveç’ten yansıtan bir bağlantı noktası ve benzersiz bir müze
Sonraki İçerikAhura Ritim Topluluğu köy okulları için çalacak
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments