Dostlar arasında hesap paylaşımı artık Netflix için de sorun olmaya başladı; önlemler kapıda!

0

Netflix, şifre paylaşımını sınırlamak istediğini açıkladı. Şifre paylaşımı konusu, bu hafta Netflix’in 2019 üçüncü çeyrek kazanç raporuna ilişkin video röportajında ele alındı.

Kullanıcılar şifrelerini paylaştığında, esasen tek bir Netflix hesabını paylaşıyorlar. Bu da doğal olarak Netflix’in iş modelini bozuyor çünkü bu iş modeline göre her hanenin kendi hesabına sahip olması gerekir.

Kullanıcılar halihazırda tek bir oturumda birkaç görüntüleme profili ayarlayarak hesaplarını bir dereceye kadar paylaşabiliyorlar ama parola paylaşımı bu yaklaşımı başka bir düzeye taşıyor. Röportaj sırasında Netflix Ürün Yöneticisi Greg Peters’a “kullanıcı tabanının belirli bir bölümünü kaybetmeden” şirketin şifre paylaşımını nasıl ele almayı planladığı soruldu. Peters, “Bunu gözlemlemeye devam ediyoruz yani duruma bakıyoruz. Tüketici dostu yöntemleri denerken, sınırları ne kadar zorlayabileceğimize de bir bakacağız” dedi. Peters, şirketin hemen duyuracağı “büyük planları” olmadığını söyledi. Şifre paylaşımı, online yayın endüstrisinde bir süredir gündemde olan bir konu.

Araştırma şirketi Magid’e göre, Y Kuşağı’nın yüzde 35’i online yayın platformlarındaki şifrelerini paylaşıyor. Bu oran X Kuşağı için yüzde 19, Bebek Patlaması Kuşağı içinse yüzde 13.

Magid’in tahminlerine göre toplamda müşterilerin yüzde 9’u şifresini paylaşıyor. Bu oran ilk bakışta yüksek görünmese de milyonlarca dolar anlamına gelebilir.

Onur Bayrakçeken / Independent Türkçe
Önceki İçerik100’lük “en”ler listesi tüm hızıyla devam ediyor: Dünyanın en ilham verici kadınlarında bir Türk de var!
Sonraki İçerikALKÜ’de ragbi heyecanı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments