Dünyada ilk defa bir şaman tarafından: Kurdun doğası ve insan yaşamına kattığı bilgelik…

0

Doğadan öğrenmek isteyenler için bir kılavuz niteliğindeki Akagu Cenk Sertdemir’in kaleme aldığı Kurt İzi Destek Yayınları’ndan çıktı.

Doğanın izini sürenler daha özgürdür!

“Doğanın tüm canlılarının izi bizim içimizde vardır. Bu izler birer mühür gibidir. Bu yüzden bazen birtakım hayvanlara dikkatle baktığımızda, kişiliğimizde de olan bir özellik keşfederiz.

Doğanın her canlısı bu yüzden bize bir öğretmendir. Öğrenebilmemiz için doğayı tanıyarak, gözlemleyerek, onların bizim içimizdeki izlerini takip edebilmemiz gerekir.”

Arka Kapak:

Doğa, her zerresiyle sonsuz bir yaşam ve bilgelik kaynağıdır. Doğanın dilini anlayana ve duyana sonsuzluğun/yaratımın bilgeliği kolaylıkla, bollukla akar.

Hayvanların ilhamla ve rehberlikle dolu yaşam disiplinleri, özellikle insanın hayat deneyimi açısından değerli bilgiler fısıldar.

“Ufkun Ötesindekiler Serisi”, hayvan doğasının insan yaşamına kattığı bilgeliği Kam kültürünün kadim öğretileriyle aktarması açısından, dünya çapında referans gösterilebilecek değerli bir kaynak olması amacıyla hazırlandı.

Serinin ilk adımını doğanın en disiplinli ve saygılı “öğretmeni” olarak bilinen “Kurt” attı.

Kurt, aile yapısı, aile içindeki hiyerarşik düzeni, avlanmaktaki prensipleri, yaşam ve ölüm olgusuna karşı duyduğu saygı, öğrenmeye verdiği değer açısından insan yaşamına paha biçilemez bir bilgelik sunar.

Kurdun doğasını anladıkça, hem yaşam sanatının inceliklerini öğreneceksiniz hem de yaşam yolculuğunuzda bilinçli adımlarla ilerliyor olacaksınız.

Editör:Özlem Esmergül
Yayın Tarihi:27.08.2020
ISBN:9786053119326
Baskı Sayısı:1. Baskı
Dil:TÜRKÇE
Sayfa Sayısı:216
Cilt Tipi:Karton Kapak
Kağıt Cinsi:Kitap Kağıdı
Boyut:11.5 x 17.5 cm
Önceki İçerikTom Hanks: “Forrest Gump’taki bazı sahnelerin masraflarını cebimden karşılamak zorunda kaldım”
Sonraki İçerikMelisa Karakurt, 7 Ekim’de IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments