EA’dan Türkiye’ye iki önemli ödül

0

Hafta sonunda Prag’da seçimli genel kurulu gerçekleşen Avrupa Atletizm Birliği’nin özel ödüllerinden ikisi Salih Münir Yaraş ve merhum antrenör İbrahim Tunç’a verildi.

Prag’da 2019-2023 dönemi yönetim kurulunun belirlendiği 26. Avrupa Atletizm Kongresi’nde bu spora emek veren önemli isimlere verilen diploma töreni de gerçekleştirildi. Avrupa Atletizm Birliği Başkanı Svein-Arne Hansen’in verdiği ödüllerden ikisi Türkiye’ye gitti.

2007-2019 arasında üç dönem üst üste EA Yönetim Kurulu üyesi olarak atletizme hizmet eden Salih Münir Yaraş, spora katkılarından dolayı “onursal üye” unvanına layık görüldü. Yaraş, atletizmin bir yaşam biçimi olduğunu söyleyerek bu sporun içinde yer almanın kendisi için gerçek onur olduğunu belirtti.

Türkiye’ye gelen diğer ödülü ise geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz İbrahim Tunç’a verildi. Yıllarca üst düzeyde atletizm yaptıktan sonra antrenör olarak da spora hizmet veren, ancak geçen yıl Avrupa Şampiyonası öncesi Erzurum kampında fenalaşarak hayatını kaybeden İbrahim Tunç’a verilen Golden Pin (altın rozet) ödülünü eşi Gülsen Tunç, Başkan Hansen’in elinden aldı.

TAF
Önceki İçerikAstronot Christina Koch UUİ’de 11 ay kalacak
Sonraki İçerikMaile Meloy’un Türkçeye çevrilen ilk kitabı: “Tek İstediğim Her İkisi Birden”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments