“Elevator Moves” yayında

Red Bull Dance Your Style, dans pistlerini yeniden yeteneklerle buluşturmaya hazırlanıyor.

0
Participant seen at the Red Bull Elevator Moves in Istanbul, Turkey on August 10, 2022

Tüm sokak dansı türlerini bünyesinde barındıran Red Bull Dance Your Style yarışması dansın en iyilerini belirlemek için geri döndü.

10 Eylül’de Ankara’da gerçekleşecek Türkiye finali öncesinde özel bir performans sergileyen Pelin Yar ve Berk ÇiçekgilElevator Moves”da bir araya geldi. Asansör kapısı açıldığı andan kapanana kadarki süre içinde figürlerini gösteren Pelin Yar ve Berk Çiçekgil’in eğlenceli videosu Red Bull sosyal medya hesaplarından izlenebiliyor.

İzleyicinin oylarıyla kazananın belirlendiği yarışma; Red Bull Dance Your Style 2022 dans pistlerini yeniden yeteneklerle buluşturuyor. Finale giden yolda Instagram üzerinden toplanan başvuruların ardından süreç heyecanın doruğa ulaştığı elemelerle devam ediyor. Dansçıların hip hop, popping, house dance gibi sokak dansı stillerinde hünerlerini sergilediği yarışmanın Türkiye finali 10 Eylül’de Ankara’da, Seğmenler Parkı’nda gerçekleşecek. Kadın ve erkek dansçıların birlikte yarışacağı Red Bull Dance Your Style Finali’nde en iyi olan isim ise Güney Afrika’nın en büyük şehri Johannesburg’da düzenlenecek Red Bull Dance Your Style 2022 Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil etme şansı yakalayacak.

Yarışmanın Türkiye finali öncesinde sevilen dansçılar Pelin Yar ve Berk Çiçekgil’in iddialı performanslarını sergilediği bir Elevator Moves videosu yayınlandı. Asansör kapısı açıldığı andan kapanana kadarki süre içinde eğlenceli bir kareografi ile dans eden ikilinin videosu Red Bull sosyal medya hesaplarından izlenebiliyor.

30’dan fazla ülkede, 50 ayrı noktada düzenlenen Red Bull Dance Your Style, dansçıların herhangi bir street style türünde performans sergilediği, müziğe ve beklenmedik ritimlere doğaçlama ayak uydurduğu, izleyicilerle etkileşime geçtiği teke tek yarışma formatında gerçekleşen dans yarışmasıdır. Bulunduğu şehrin kültürüne göre de şekillenen Red Bull Dance Your Style, İtalya’da popüler dansın figürleriyle geleneksel dansla buluşurken, Fransa’da sokak dansı ile Japonya’da ise takibi zor hızlı figürler izleyicileriyle yeniden şekilleniyor. Seyircinin kartlarını havaya (kırmızı veya mavi) kaldırarak oyladığı dansçılar, önce dans pistine sonra birbirlerine meydan okuyor.

Önceki İçerikSevgi Onur’dan “Aşksız Bir Aşık”
Sonraki İçerikMTV 2022 “Video Müzik Ödülleri” kazananları belli oldu
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments