Emirhan Çakmak’ın son şarkısı: “Seven Her Zaman Bir Yolunu Bulur”

0

Yeni tarzları denemekten asla çekinmeyen genç müzisyen Emirhan Çakmak’ın, son şarkısı “Seven Her Zaman Bir Yolunu Bulur” OnAir Sahne tarafından tüm dijital müzik platformlarında müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Alternatif müziğin temsilcilerinden Emirhan Çakmak kendi söz ve bestelerini yazan, üretken bir genç müzisyen. “7. yaşımın doğum gününde bir keman hediyesi alarak ve o kemanı çalmayı deneyip tam anlamıyla çalamayıp o kemanı gitar ile değiştirerek müziğe başladım. Ve o gitara çok hayrandım.” şeklinde anlatıyor müziğe başladığı ilk zamanlarını.

Alternatif müziğin geniş bir yelpazeyi kapsadığını düşünen Emirhan çoğunlukla Alternatif Rock şarkılara imza atmakla beraber Reggea, R&B, Soul ve Türkülerimizi de söyleyip çalmaktan büyük keyif alıyor.

Şarkılarında daha ziyade modern hayatın fotoğrafını yansıtan Çakmak, daha önce ‘Ah Ulan Ah’ isimli teklisini, ‘Kendini Kandırma’ isimli EP’sini ve “İllet” teklisini yayınlamıştı. Son yayını “Seven Her Zaman Bir Yolunu Bulur” ise gerek soundu gerek şarkı sözlerinin etkisi ile dinleyeni başka boyuta taşıyan güçlü bir soft şarkı. Emirhan’ın hayat görüşü “Güzel her şeyin bir sonu var” ise adı geçen son bestesine şarkı sözü olarak yansımış.

Yaklaşık 10 yıldır şarkı üretip yorumlayan sanatçıya göre müzik; aktarmak istenen mesajı ve duyguyu tam anlamıyla verebilmek ve saklı cümlelerin özgürleşmesi.

Gelecekle ilgili olarak; kendini geliştirmeye devam eden ve kendi şarkılarını sevenleriyle ilk günkü heyecanıyla paylaşacak bir Emirhan gördüğünü aktaran genç müzisyen yaşam tarzını ve aktarmaya devam ettiği şarkıların ilhamını Bob Dylan’dan aldığını söylüyor. Aynı zamanda Yavuz Çetin, Asım Can Gündüz, The Connells, John Mayer, Radiohead ve Batu Akdeniz’i de severek dinliyor.

Emirhan Çakmak’ı Takip Edin;

Önceki İçerikTanju Eren’in ikinci albümü: “The Odd”
Sonraki İçerikHeadbang, kurucuları Çağlan Tekil’e ithaf edilen son sayıyla okurlarına veda ediyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments