“EON Sonsuzluk Piramidi” şimdi dijitalde

0

“Carlos Dyler” mahlası ile 2014 yılında İconinn yayın evi tarafından basılan “EON Sonsuzluk Piramidi” adlı fantastik kurguyu kaleme alarak edebiyat dünyasına giriş yapan Ozan Diler, yayınevi ile yollarını ayırdıktan sonra kitabını dijital ortamda bireysel olarak yayınlama kararı aldı.

Yıllar boyu, dünyanın değişik coğrafyalarında farklı büyüler, öğretiler, iblisler ve cadılarla karşılaştı. Kadim dünyanın gizemlerine hakim olurken, sadece insan, hayvan ve bitkilerin yaşadığı zannedilen dünyada; iblislerin, dokunulmazların ve Tanrısal varlıkların da olduğunu ama sadece eğitimli gözler tarafından fark edildiklerini öğrendi. İyilik ve kötülük bir terazinin kefelerine konulmuş, esen rüzgara göre, bazen biri bazen diğeri üste çıkıyor gibiydi. Ama şunu anladı ki, insanoğlu var olduğundan beri süren bu savaş asla bitmeyecekti. Dünya üzerinde tek insan kalana kadar devam edecek, o tek insana sahip olmak için hala birbirlerini çiğneyen iblisler olacaktı. Tanrı’nın, insanı mı yoksa iblisleri mi sınadığını ise bilmiyordu. Çünkü görünen kısmıyla bu savaşın tarafları insanlar ve iblisler değil, insanlara sahip olmak için çabalayan iblisler ve bu amaçlarını gerçekleştirememeleri için oradan oraya koşan “ölümsüzlerdi”.

Bir Tapınak Şövalyesi olarak başladığı yolculuğa, kalelerde, savaş meydanlarında ve ihtişamlı şatolarda devam edip günü geldiğinde ölecekken, bir insanın omuzlarına yüklenebilecek en büyük yükü yani “ölümsüzlüğü” kabullenip, iblisleri avlamak için dünyanın her yerinde dolaşan bir adamın, Jack Molay’ın hikayesi.

Jack, tanrının buyruklarını uygulamak üzerine kurulu bir sistemin içindeyken finalde bir karar veriyor; bu kararı tanrının iradesine devam mı yoksa tanrının iradesinden çıkmak mı? Yanıtı bu ilk kitapta.

Ozan Diler, çatısını Jack Molay adındaki kurgu kahramanın üzerine inşa ettiği roman serisinin ikinci kitabını da bu yıl içinde bitirmeyi planlıyor. Yazarın, Eon / Jack Molay serisinin dışında, yazım aşamasında olan iki ayrı romanı bulunuyor.

Ozan Diler kimdir?

1970 yılında İstanbul, Fatih’te doğdu. Anneannesinden dinlediği masalların büyülü atmosferinde gezinirken, kendi yarattığı dünyalarda istediği macerayı yaşayabileceğini keşfetti. Eli kalem tutmaya başladığından beri şiirler, küçük hikayeler ve fantastik öyküler yazıyor.

Önceki İçerikCeren Çıplak Drillat’ın söyleşi kitabı: “Mimar Doğan’lar”
Sonraki İçerikAslı Maj’dan yeni şarkı: “Yoruldu Mu Patron”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments