Erhan Altunay’ın yazdığı “Gizemlerle Dolu Salgınlar Tarihi” Destek Yayınları’ndan çıktı

Erhan Altunay’ın yazdığı Gizemlerle Dolu Salgınlar Tarihi Destek Yayınları’ndan çıktı.

0

Araştırmacı yazar Erhan Altunay yeni kitabı Gizemlerle Dolu Salgınlar Tarihi’nde insanlık tarihi içinde salgınların yeri ile ilgili aklınıza gelebilecek tüm sorulara yanıt veriyor.

Salgınlar dünya tarihini nasıl değiştirdi? Büyük siyasi değişimlerin öncesinde salgınlar yaşanmasının anlamı nedir? Salgınları kendi lehine kullanmayı başaran gruplar bunu nasıl ve neden yaptı? Kıyamet teorileri içinde salgınların rolü ne? Ortaçağ’da, Bizans’ta ya da diğer kadim uygarlıklarda salgınlar nelere yol açmıştı?

Erhan Altunay’ın yazdığı Gizemlerle Dolu Salgınlar Tarihi Destek Yayınları’ndan çıktı.

Arka Kapak;
Salgınlar, insanlık tarihinde çok büyük rol oynamış, hatta çoğu ülkenin kaderini bile değiştirmiş, tarihin akışını bir taraftan alıp başka bir tarafa yöneltmiştir. Kuşkusuz her salgının insan eliyle çıkartıldığını söylemek mümkün değil ama salgın sürecini kimlerin nasıl yönettiğine, bu süreçten kimlerin nasıl güçlenerek çıktığına bakmak çok ama çok önemli…
Bu yüzden Corona virüsün de kimler tarafından ya da hangi yoldan çıktığından ziyade bu salgını kimlerin nasıl kullandığı üzerinde durmak daha akılcı bir seçim olur.
Örneğin Batı dünyasını Ortaçağ boyunca kasıp kavuran veba salgını, Moğollar tarafından İtalya’ya bilinçli olarak bulaştırılmıştı. Veba hastalığı taşıyan cesetlerin mancınıklarla İtalya’ya fırlatılması, bir tür biyolojik silah kullanımıdır aslında.
Dünya hemen hemen her dönem bir salgın hastalıkla mücadele etmiş, milyonlarca hatta milyarlarca acılı ölüme tanık olmuştur. Salgın tehdidi hiçbir zaman ortadan kalkmamıştır. Modern dünya koşulları bile salgın riskinin olmadığı sağlıklı bir konfor alanı yaratmaya yetmiyor.
İnsan hayatı teknolojik gelişmelere değil, Doğa’ya ve Doğa’nın kanunlarına bağlıdır.
YazarErhan Altunay
YayıneviDestek Yayınları
Yayın TarihiMayıs 2020
TürüSiyasal Tarih
Sayfa Sayısı144
ERHAN ALTUNAY;

Dünyanın en özel kentlerinden olan İstanbul‘da dünyaya geldi. Orta ve lise öğrenimini Saint Joseph Fransız Lisesi‘nde yaptı. Hacettepe Üniversitesi‘nde nükleer enerji mühendisliği okudu. Üniversite sırasında Fraktaller, Mandelbrot Kümesi, kuantum fiziği ve zaman üzerine çalıştı. Daha sonra Marmara Üniversitesi‘nde insan kaynakları yönetimi yüksek lisansı yaptı. Radyoculuk hayalini çeşitli radyolarda ve TRT‘de radyo programları yaparak gerçekleştirdi. Mitoloji ve paganizm araştırmaları hayatının vazgeçilmezlerinden oldu. İngilizce, Fransızca ve Latince bilen yazar ayrıca paganizm, mitoloji, dinler tarihi, sanat tarihi, sinema ve müzik konusunda çeşitli seminerler vermektedir. Yayımlanmış dokuz kitabı bulunmaktadır: Enok’un Kitabı (Yayıma hazırlayan), Kadim Cadılık Öğretisi – Wicca, Paganizm I – Kadim Bilgeliğe Giriş, Paganizm II – Mezopotamya ve Mısır, Ayasofya’nın Gizli Tarihi (Pelin Çift ile beraber), Masalcı, Kelt ve Germen Paganizmi, İstanbul’un Pagan Tarihi, İstanbul’un Gizli Tarihi (Pelin Çift ile beraber), Roma Bilgeliği.

Önceki İçerikYolgezer’in albümü “1d10” 15 yıl gecikmeyle yayınlandı
Sonraki İçerikErhan Altunay’ın yazdığı “Gizemlerle Dolu Salgınlar Tarihi” Destek Yayınları’ndan çıktı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments