Erzincan Uluslararası Kısa Film Festivali Başlıyor

Bu yıl ilki düzenlenecek olan Erzincan Uluslararası Kısa Film Festivali 26-30 Ağustos 2019 Tarihlerinde düzenlenecek.

Anadolu Kültür ve Sanat Meclisi tarafından bu yıl ilki organize edilen festival, Erzincan için marka bir festival olma iddiasıyla yola çıkıyor. Festival, film gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmalarının yanı sıra bütün dünyadan kısa filmlerin katılacağı bir yarışmaya da ev sahipliği yapacak.

Festival kapsamında yapılacak yarışmada para ödüllerinin yanı sıra jüri özel ödülü ve Erzincan Belediyesi özel ödülü de verilecek. Birinciye 10.000 TL, ikinciye 7500 TL ve üçüncüye 5000 TL ödül verilecek olan yarışma toplamda 5 filmi ödüllendirecek.

Festivalin yarışma bölümün ana jürisinde sinema sektöründen deneyimli isimler yer alıyor. İsimler arasında Tarkan Karlıdağ, Veli Çelik, Mahperi Uçar, Şafak Bakkalbaşoğlu, Canan Kaya, Nurdan Sever, Süleyman Civliz, Wilma Elles, Hakan Kurşun, Cengiz Bozkurt ve Asuman Dabak yer alıyor.2018-2019 yollarında yapımı tamamlanmış filmlerin katılabileceği yarışmaya başvurular online olarak erzincanfilmfestivali.com adresinden kabul edilecek. Başvuru için son gün 10 Ağustos 2019.

Milliyet Sanat

Etiketler

0 yorum “Erzincan Uluslararası Kısa Film Festivali Başlıyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest