Essence dergisi kapağında bir ilke imza attı

0

Afrika kökenli Amerikalı model Halima Aden, Essence dergisinin kapağında yer alan ilk siyah ve başörtülü Müslüman kadın oldu.

Halima Aden Essence dergisinin kapağında yer aldığını Instagam hesabından duyurdu. Paylaşımında derginin kapağında yer alan görsele yer veren Halima Aden “Ahhh!! Essence için 2020’nin ilk kapağım! Bu tarihi 50. yıldönümü kapağında yorulmadan çalışan herkese çok teşekkür ederim, Essence’de yer alan ilk siyah başörtülü kadın olduğum için çok minnettarım!” dedi.

Essence dergisinden Aden’in kapak olmasıyla ilgili “Yeni bir döneme girmeye hazırlanırken, kalıpları kırmaya devam ediyoruz” açıklaması yapıldı. 22 yaşındaki Halima Aden Essence dergisinin 50. yıl dönümünde 2020’nin ilk sayısında kapak oldu. Kenya’da Kakuma Göçmen Kampı’nda dünyaya gelen Aden 7 yaşında ABD’ye göç edene kadar burada yaşadı.

Somali asıllı Aden, mayıs ayında 55 yıllık Sports Illustrated dergisi için poz veren ilk Müslüman kadın model olmuştu. Aden’in Müslüman kadınların denize giyimine uygun plaj giysileriyle verdiği pozları derginin kapağında kullanılmıştı.

Önceki İçerikTuluğ Tırpan eserleri hayat buluyor
Sonraki İçerikRus Sanatçı Anatoliy Jaleyko: “O ironi ve kayıtsızlığın harika bir sembolü”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments