Evrim Ateşler’in yeni albümü: “Ta Dika Mou / Benimkiler”

0

Türkiye – Yunanistan arasında kültür-sanat, kent ve müzik tarihi çalışmaları yöneten İzmirli müzisyen Evrim Ateşler, yeni albümü “Ta Dika Mou”yu tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluşturdu.

Haziran 2020’de, karantina sürecinde tüm enstrümanları İzmir’deki kendi stüdyosunda çalarak ve kaydederek, bestelerinden oluşan, Türk ve Yunan müziğini birlikte yoğurduğu yeni albümü “Ta Dika Mou / Benimkiler” i yayınladı. Ses mühendisliği, mix-master işlemleri Atina’da ünlü müzisyen ve ses insanı Dimitris Sintos tarafından tamamlanan albüm, Yunanistan’dan sonra Türkiye’de ve tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Evrim Ateşler;

Türkiye’nin İzmir şehrinde dünyaya gelmiş bir Türk müzisyen ve solisttir. Pek çok batı ve doğu enstrümanını (piyano, gitar, ney, klarnet, akordeon, ud, buzuki, cura, vurmalı çalgılar) çalan müzisyen, özellikle Yunan müzik tarzlarına karşı ilgi duymuş ve bu alanda uzmanlaşmıştır. Meşhur Yunan “Smyrneika” sı ve “Yunan Blues” müziği olarak da bilinen “Rembetiko” şarkılarını Türkiye’de en iyi yorumlayan sanatçılardan biridir. Aynı zamanda tiyatro oyunları ve sinema film müziklerine yönelik olarak aktif bir besteci ve aranjördür.

Evrim Ateşler’i Takip Edin;

Önceki İçerikEvrim Ateşler’in yeni albümü: “Ta Dika Mou / Benimkiler”
Sonraki İçerikİki Oda Bir Kısa Film Yarışması finalistleri belli oldu
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments