Fazıl Say’ın yeni kitabı: “Suya Yazılan”

Dünyaca ünlü besteci ve piyanisti Fazıl Say’ın yeni kitabı “Suya Yazılan” 28 Ağustos 2020 tarihinde okuyucu ile buluştu.

Romancı Yayınevi etiketiyle raflarda yerini alan olan Suya Yazılan; Fazıl Say’ın müzikteki birikiminin yanı sıra anılarını, düşüncelerini, hayata dair tecrübelerini, kültür sanat hayatı üzerine fikirlerini, dünya görüşünü ve hayallerini tüm yalınlığı ile paylaştığı yazılardan oluşuyor.

Fazıl Say’ın, dördüncü kitabı olan “Suya Yazılan” ile ilgili şunları söylüyor; “Elli yaşımdayım artık. Yapmak istediklerimde yolun yarısındayım daha. Ne söylersek söyleyelim ne yaşarsak yaşayalım ne yazarsak yazalım, nafile bir imkânsızlıktan fazlası değildir anlattığımız. Suyun üzerine yazı yazmanın imkânsızlığı vardır her birinde. Ruhumuzda, aklımızda, kalbimizde sert rüzgârlar estiren tüm duygu ve düşünceler, bir gün ardında hiçbir iz bırakmadan silinip gidecek. Yolun yarısında bile olsak, suya yazılmış gibidir çoğu kez hayat.”

Fazıl Say’ın “Uçak Notları”, “Yalnızlık Kederi”, “Akılla Bir Konuşmam Oldu “adında üç kitabı daha bulunuyor. Romancı Yayınevi’nden çıkan Suya Yazılan’ın editörlüğü Senem Tekinkoca’ya ait, dizgi Ceyda Çakıcı Baş, kapak ise Toygun Özdemir imzası taşıyor.

Kitap Adı: Suya Yazılan
Yazar: Fazıl Say

Yayınevi: Romancı
Hamur Tipi: 2. Hamur
Sayfa Sayısı: 224
Ebat: 13 x 21
İlk Baskı Yılı: 2020
Baskı Sayısı: 1. Basım
Dil: Türkçe

Etiketler

0 yorum “Fazıl Say’ın yeni kitabı: “Suya Yazılan””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest