Fırat Tanış’ın yeni EP’si Geriye Kalan; 3’leme’nin ilk şarkısı “Solgun Bir Gül Dokununca”

Türk şiirinin iki büyük şairi Behçet Necatigil ve Metin Altıok’un Fırat Tanış ve Turgay Yakut tarafından bestelenen dizeleri Tanış’ın güçlü yorumunda müzikal olarak yeniden dile geliyor.

Ada Müzik, 2 şarkının 3 yorumundan oluşan Fırat Tanış üçlemesini yayınlamaya başlıyor. Üçlemenin ilk şarkısı “Solgun Bir Gül Dokununca” şimdi dijital platformlarda yayında.

Fırat Tanış tarafından bestelenen “Solgun Bir Gül Dokununca” iki farklı düzenlemeyle karşımıza çıkacak. 18 Aralık’ta yayınlanan ilk versiyonun düzenlemesi İklim Tamkan tarafından yapıldı.

Piyano ve vokal işbirliği bu şarkıda ayrılmaz bir bütünlük oluştururken; İklim Tamkan’ın vokalle bütünleşen sade ve bir o kadar da derinlik taşıyan incelikli piyano dokunuşları Fırat Tanış’ın vokaline sımsıcak bir duygu katıyor. Tanış’ın çarpıcı sesi ve yorumu ile birleşen bu yalın anlatım, hem şarkının hem de şiirin ruhuna dokunmanızı sağlıyor.

Kayıtları Ada Müzik ve Babajim stüdyolarında yapılan, prodüktörlüğünü İklim Tamkan’ın yaptığı 3’leme nin kapak görseli Fırat Tanış’ın fırçasından grafik tasarım ise Ragıp İncesağır’a ait.

Üçlemenin diğer şarkıları, önümüzdeki haftalarda dijital platformlarda dinleyicisiyle buluşacak.

Etiketler

0 yorum “Fırat Tanış’ın yeni EP’si Geriye Kalan; 3’leme’nin ilk şarkısı “Solgun Bir Gül Dokununca””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest