Gökçe Kılınçer – Babylon Bomonti Konseri (14.03.2017)

İlk kez gittiğim bir mekandı Babylon Bomonti. Eskiden Taksim’de iken çok kereler gitme şansım olmuştu ama Bomonti’deki mekana ilk kez geliyordum. Güzel bir mekan yapmışlar, hakikaten beğendim. Büyük bir bahçesi var; güneşli havalarda bahçenin de açılmasıyla mekan daha güzel ve kullanışlı bir hale gelecektir. İçerisi güzel dekore edilmiş, bar ve oturma yerleri var. Biraz sohbet, muhabbet derken içeriye geçtik. Mekanda, CD ve tişört satılan bir bölüm vardı. Arkadaşımla biraz CD’lere baktık hatta bir iki tanede satın aldık.

Babylon Bomonti’ye Gökçe Kılınçer’i izlemeye gelmiştik ve konser alanı oldukça doluydu. Bir iki soundcheck yapıldı ve konser başladı. Gökçe Kılınçer, açılışı Erol Büyükburç’tan dinleyip, sevdiğimiz ‘Bir Başka Sevgiliyi Sevemem’i söyleyerek yaptı. Ardından Yeliz’in unutulmaz parçası ‘Yalan’ı Gökçe, kendi tarzında güzel seslendirdi. Daha sonra “Güneşin Kızkardeşi”, “Shine”, 
”Aşk Beni Bulunca”, “Bir Çapkına Baygınım” ve Erkin Koray’dan dinleyip sevdiğimiz 
”Cemalım” türküsünün funky ritmleri ile düzenlenmiş hali harikaydı.

Bas gitarist bu şarkıda fazlasıyla ön plana çıktı. Konserde çalan birçok şarkıda da funky ritimler hakimdi. Sonrasında Silüetler grubundan ve daha sonrada Cem Karaca Apaşlar grubundan sevip dinlediğimiz “Suya Giden Allı Gelin” şarkısını çaldılar. Ardından “Avşar Elleri” 
geldi. Ve daha sonra Silüetler grubundan dinleyip sevdiğimiz “Kaşık Havası” yine funky ritimlerle birebir çalındı. Bir ara gitarcının mi teli koptu ve sahnede onu değiştirmek zorunda kaldı. “Karakolda
 Ayna Var” çaldığında bilenler eşlik etmeye başladılar. Fikret Kızılok’tan “A Leyli Leylim” çalınca etrafıma baktım pek bilen yoktu. “İçmişim Dertliyim” ve “Kendim Ettim Kendim Buldum” 
parçalarından sonra enstrümantal bir parça olan Erkin Koray’dan ‘Çiçek Dağı’nı çaldılar tabi yine eşlik eden azdı. “O Beni Bilmez” ardından “Bilmece (Maby On My Own)” ile final yaptılar. Gökçe Kılınçer, genelde yaş ortalaması genç olan bir kesime hitap ediyor. Tabi hal böyle olunca da çaldıkları şarkıların bir çoğu havada kalıyor. Ama repertuar seçimi güzeldi, çok beğendim. İnanıyorum ki birkaç zaman sonra konsere gelenler de illa ki bu parçaları, hep bir ağızdan söyler hale geleceklerdir.

Konser bitiminde kulise gittiğim zaman beni ve arkadaşımı ağırlama biçimi, güler yüzlü olması, fotoğraf çektirirken ki samimiyeti ile gelecek vaat eden sanatçılardan olduğunu gösterdi. Umarım hep böyle devam eder.

Cem Arık

Etiketler

0 yorum “Gökçe Kılınçer – Babylon Bomonti Konseri (14.03.2017)”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest