Göktuğ Canbaba’nın kaleminden yeni bir seri: Yarasa Çıkmazı

Çocuk edebiyatının sevilen yazarı Göktuğ Canbaba’nın yeni ve soluk kesici serisi Yarasa Çıkmazı’nın ilk kitabı Mumalevi Malikanesi, Doğan Çocuk’tan çıktı.

Berk Öztürk’ün çizimleri eşliğinde soluk kesici bir macera “Yarasa Çıkmazı” serisi ürpertici maceralarla okurları bekliyor.

Gredi küf kokusu sinmiş battaniyesinin altında, hiç ses çıkarmadan dişleri birbirine vurarak uzun bir süre bekledi. Ara sıra şömineden çıkan çatırtılar nedeniyle yerinden zıplasa da bir süre sonra sakinleşmeyi başardı. Battaniyeyi burnuna kadar çekip mum ve şöminenin aydınlattığı odasında mutsuz bir şekilde homurdandı. Homurtuları şöyle diyordu: Neden buradayım ki? Kasabamı özledim. Bana hayatı zindan eden iri kıyım abilerimi bile özledim. Büyükannemin hikâyelerini özledim. Makasımı ve iplik setimi özledim.

Karanlıktan hiç hoşlanmayan ve asla cadı olmayı istemeyen Gredi’nin kaderinde Bayan Mumalevi’nin malikânesinde yaşamak ve cadılık eğitimi almak vardı. Zavallı çocuk bu koca malikânenin tuhaf sakinleri arasında öyle yalnız hissediyordu ki… Üstelik sene sonuna dek cadı olmayı öğrenmeli ve tılsımlı hayvanını çağıracak büyüyü yapabilecek hale gelmeliydi. Gredi yalnızlığının aniden sona ereceğini ve kendini karanlık bir gizemin peşinde bulacağını nereden bilebilirdi!

Yayın Tarihi: 06.12.2022
ISBN: 9786254168062
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 200
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13.5 x 19.5 cm

Etiketler

0 yorum “Göktuğ Canbaba’nın kaleminden yeni bir seri: Yarasa Çıkmazı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest