Gündemle FLÖRTleşiyoruz…

"... Zor olan yüreği ile yola çıkıp bildiği doğrulardan şaşmadan bu marşı kaydedebilmektir Flört gibi…"

0

Günlerdir her yerde İZMİR MARŞI çalınıyor, söylüyoruz inanarak ve güç alarak kitleler halinde..
Son dönemin mesaj marşı oldu bir şekilde…
Aynı duyguda buluşturdu bizleri…

Ve Flört çok güzel bir şey yaptı ve bir sabah tüm sevenlerini İZMİR MARŞI ile karşıladı…

Şimdi böyle bir dönemde bu yapılanın anlamının nasıl da büyük olduğunu uzuuun uzun anlatmama gerek yoktur sanırım. Çünkü her devirde güçlünün yanında, ezenin tarafında olup nemalanmak kolaydır.
Keza böyledir popüler işler ve popülerliği takip eden kitleler; pop dediğimiz şey de tam budur aslında yani popüler olandır ve hep güçlüden, o anki modadan yana alır tavrını…
yani aslında tavırsızlığını…
Zira tavır net ve tutarlı bir duruş gerektirir… ki o da popçular da… !!!!
(ki kendi kulvarlarındaki Sıla’yı bile en ufak olayda nasıl da yalnız bıraktıklarını hatırlayalım)

Zor olan yandaş gözüken bir adamın kanalının programında avaz avaz bu marşı söyleyebilmektir Athena Gökhan gibi, zor olan yüreği ile yola çıkıp bildiği doğrulardan şaşmadan bu marşı kaydedebilmektir Flört gibi…

Flört ekibini 90’ların sonunda ‘Kim Bunlar‘ olarak tanıdık aslında biz… O zamanlar çok moda olan türkü formunu rock kıvamında söyleyen yeni nesil müzisyenler olarak çok da tutulmuşlardı üstelik… Benim de o dönem imza günlerini düzenlemem sebebi ile grubu tanıma ve birlikte çalışma şansım olmuştu. O zamanlarda da tarzlarından ödün vermemek adına birlikte çalıştıkları prodüktörleri, müzik çevresi ne ister ikileminde kaldıkları ve mutsuz oldukları an bir çırpıda o çok tutan projeyi sonlandırdıklarına şahit oldum.
Yepyeni bir kan ve heyecanla olmak istedikleri müziklerine Flört’le kavuştular ve bugünlere gelebilmek için de gerçekten çok sabrettiler. Ama sektörden ayrıldıktan sonra da takibim ve gözlemim ve grubun yaptığı müzik gösteriyor ki ödün vermemeyi, popüler olmaya tercih etmeye hep devam ettiler. Bildikleri, inandıkları yolu satmadılar..

Yani velhasılıkelam müziksever dostlar, Flört bir kez daha neden popüler müzik dinlemediğimin ispatı oldu ve çok çok teşekkürler Flört, özellikle sizi takip eden gençlere cesaret veren duruşunuz için…. ??????

Önceki İçerikGördüklerim, yaşananlar ve düşündüklerim: “Dismaland / Banksy”
Sonraki İçerikSevgililer günü şerefine müzikli bir yazı…
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments