Güneş Özgeç’in üçüncü teklisi: “Sonbahar”

0

20 Temmuz 2018’de yayınladığı, Spotify Viral 50 Listesi’nde 5 numaraya kadar yükselen ”Kahve” ve ismini bir Ege adasından alan ”Ikaria” gibi yine sözü, müziği, düzenlemesi kendine ait olan Güneş Özgeç’in üçüncü teklisi “Sonbahar” tüm platformlarda yayında. 4 ay gibi kısa bir sürede 3. teklisiyle karşımıza çıkan Özgeç, masalsı sesi ve kendine has sözleriyle şimdiden geniş bir kitleye ulaşmayı başardı.

Sonbahar’la ilgili kendi söylemi ise; “Genel olarak insanların baharda hissettiklerini hissediyorum sanırım ben sonbaharda, şarkı da bununla ilgili; şehirli birinin sonbahar heyecanı.”

Güneş Özgeç – Sonbahar;
   

Güneş Özgeç Hakkında;

Gitar çalınıp beste yapılan, şiirler okunan bir evde dünyaya gelen Güneş Özgeç 7 yaşında seslendirme yapmaya, televizyon işleri için şarkı söylemeye, 11 yaşında konservatuara girerek keman öğrenmeye başladı, o günden bu yana birçok sanatçı, grup, orkestra ile çalıştı ve pek çok projede yer aldı.

2007 yılında babası Ömer Özgeç‘e sahnede viyolası ve sesiyle eşlik etmeye başladı.

2008 yılında yabancı animasyonlardaki şarkıların Türkçe adaptasyonlarını yapmaya, çeşitli animasyon kanalında Müzik Direktörlüğü yapmaya başladı.

2011 yılında kendi projesini yaratmaya karar verdi ve solo elektro keman gösterisini yarattı, aynı zamanda Davultozu markası altında ticari projelere müzik üretmeye başladı.

2017 yılında Youtube kanalını açtı ve cover videolar yüklemeye başladı.

2018 Temmuz’unda ilk teklisi Kahve’yi, Eylül’de Ikaria‘yı, Kasım’da Sonbahar’ı yayınladı.

Güneş Özgeç’i Takip Edin;
    

Önceki İçerikMTV EMA’s Müzik Ödülleri
Sonraki İçerikÇin, “Yüzen Nükleer Santral” inşaatına başladı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments