Hakan Çağlar’dan “Kan Akar” şarkısına akustik versiyon

Hakan Çağlar, yeni albümünde yer alan "Kan Akar" adlı şarkısını kliplendirdi.

0

Hakan Çağlar (nam-ı diğer Timsah), Plak ve Ben adlı plak şirketi ve İngiltere Abbey Road stüdyoları etiketiyle sevenleriyle buluşturduğu “İçimdeki” albümünde yer alan “Kan Akar” şarkısının akustik versiyonunu kliplendirdi.

Pandemi sürecinde İstanbul’da alınan kayıtların masteringi, İngiltere’de Abbey Road stüdyolarında yapıldı. Albümde, rock, punk, alternatif, tiyatral, sofistike öğeleri barındıran çalışmasını Anadolu rock soundu ile sentezleyerek bizlere sunuyor .Plaktaki oniki bestenin söz ve müziği Hakan Çağlar’a aittir.

Yollarını 2018′ de ayırdığı ve kurucu üyesi olduğu eski grubu Flört döneminde vokal ve bateristliğinin yanı sıra yaptığı birçok beste ve söz yazarlığı ile dikkatleri üzerine çekti.

O dönemdeki en gözde bestesi olan “Lan Oğlum Böyle Olmaz”  ile eski grubunun en çok dinlenen şarkısına imza attı.

Bestecilik üzerine yoğunlaştığı bireysel müzik yolculuğunda, besteleri ve sözleri kendisine  ait olan on şarkıdan oluşan  “Meczup”  adlı albümü, Ces Production etiketiyle 2018’de  yayınlandı ve  ardından Pandemi patladı.

Yılın en yeni ve en iddialı Anadolu rock soundunu sunduğu bu plak, Hakan Çağlar’ın bestecilik kariyerini taçlandırdığı bir projedir.

Albüm Spotify’da yayınlanmasına rağmen Plak şirketi bir türlü Youtube’ da yayınlanmayınca Hakan Çağlar albümden ”KAN AKAR” adlı şarkının akustik versiyonunu kendi çalıp kaydetti ve bir animasyon video klip yapıp Youtube’ da kendi sayfasından yayınladı. Yayınladığı klip hakkında verdiği demeçte şunları söyledi:

“Bir çizgi film yapmak beni en çok heyecanlandıran çocukluk hayalimdi. Çizgi romanlardan başımı kaldıramazdım.

Animasyon video klip yapmak kesinlikle bir ekip işi. Fakat ekibi toplamakla geçecek süreyi kendim günde on saat disiplinli, düzenli bir çalışmayla beş ayda bitirdim. Amatör bir ruhla korkusuzca ve coşkuyla çalıştım.

Bir saniyelik video için 30 kare çizmek gerekliydi. Full animasyon diyorlar buna. Bir dakika için binsekizyüz kare demek bu, çılgınca geliyor kulağa ama uğraşmaya değdi. En zor yollardan biri olmasına rağmen bildiğim bir program olmasına rağmen Photoshop programında yaptım. Bir de boyaması ayrı bir iş takdir edersiniz. Bu bütünsel çalışma hayatımda bir ilk.

Multidisipliner bir sanatçı olmayı seviyorum. Beş yıl evvel sadece bateri çalabiliyorken hayallerimi tek tek gerçekleştirebildiğimi görmek hem bana hem de dinleyenlerime dilerim harika bir yaşam motivasyonu olur. Hayal etmek gerçekleştirmenin yarısıdır.

KAN AKAR

Önceki İçerikFreddie Mercury’nin eşyaları açık artırmayla satışa çıkıyor
Sonraki İçerik“MÜZEDE SAHNE” 17-20 Ağustos tarihleri arasında SSM’de
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments