Hasan Aktaş’ın Sanatsal Projesi: “Gezgin Ressamlar”

0

Hasan Aktaş’ın bu yıl ikincisini hayata geçirdiği Gezgin Ressamlar isimli proje kapsamında, Ahmet Arpa, Ayşegül Kavak, Hüseyin Aksoy, Mehmet Ceylan, Melih Yavuz, Mina Yaşar, Sakine Ayaztekin, Sinan Orakçı ve Şevval Durmuş’un bulunduğu dokuz genç ressam Kocaeli-Kefken’de bir hafta boyunca doğaya çıkıp resim yaptı.

Sergi, 26 Ekim –02 Kasım tarihleri arasında Bağımsız Sanat Vakfı’nı ziyaret edilebilir.

Kefken’de 26 Eylül – 02 Ekim tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi’ne ait gençlik kampında konaklayan gezgin ressamlar, doğada ritimsel müzik denemeleri, felsefi ve sanatsal okumalar da yaptı. Son gün, kampa yakın bir ilk-orta okul bahçesinde 1 saatlik bir sergi düzenlediler ve İstanbul’a döndüler. Ayrıca beş kişilik bir ekip yaşanan tüm süreci video ve  fotoğraflarla belgeledi. 26 Ekim 2018 tarihinde saat 18:30’da Bağımsız Sanat Vakfı’nda izleyiciyle buluşacak olan sergide, Hasan Aktaş yönetiminde hazırlanan yaklaşık 15 dakikalık belgesel film de gösterilecek.

Sinan Orakçı, orada tuttuğu bir günlükte kendisini şöyle ifade ediyor:

“Bugün çalışmak için Hüseyin’le bir çok yer gezdik ama uygun bir yer bulamadık, ardından birbirimizin portresini yapmaya karar verdik. Sadece belli şartlarda resim yapmaya, üretmeye alıştığımızı fark ettim.Yani“sınırlı” olduğumuzu hissettirdi bana.Bu durumu aşıp üretebilmek için çalışmaya koyuldum tekrar tekrar.”

Önceki İçerikİnsan idrarından çevre dostu tuğla üretildi
Sonraki İçerikSami Savatlı’nın “Katmanlı Rastlantılar” sergisi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments