Kaan Sekban’ın bol kahkaha garantili muzip kitabı: “Tebrikler Kovuldunuz!”

0

Sahnelerin eğlenceli yüzü, eski beyaz yakalı Kaan Sekban, gösterilerini aratmayan lezzetli ve muzip kitabı Tebrikler Kovuldunuz’da beyaz yakalılıktan komedyenliğe geçişinin samimi ve eğlenceli hikâyesiyle okurlara bol kahkaha vaat ediyor.

İnkılâp Kitabevi etiketiyle yayımlanan otobiyografik kitabında Sekban, hayallere koşarken ödenen bedelleri arka fonuna alıyor ve çok sevilen mizahi üslubuyla plaza deneyimini, gemileri yakıp istifa edişini, ilk talk-show’unu ve ilk sahne deneyimini okurlarla paylaşıyor.

Üniversite yıllarında değişik öğrenci kulüplerinde faaliyet gösterir Kaan Sekban, başkan bile olur bu kulüplerde. Sonra, takım elbisenin dayanılmaz cazibesine koyamayıp bir bankanın çağrı merkezinin kapısından içeri atıverir. Bu dünyada aldığı ilk ödül, gofret ve meyve suyudur. Neşeli, eğlenceli bir çocuktur ama bankalarda işler böyle yürümez, çok sonra fark eder bunu. Biraz flörtöz, yırtık, arsız ve hırslı olmalıdır. Bütün bunlar bir yana, ilkgençlik yıllarından beri bir hayali vardır: oyuncu olmak. Bankadan biriktirdiği parasıyla Los Angeles’a oyunculuk eğitimi almaya gider. Tam bir “Oscar heykelciği” avcısıdır. Türkiye’ye döner, bir müzikalde oynar sadece! Ona hiç iş bulamayan başarısız bir menajerle çalışır… Anlar ki, bu piyasada ona ekmek yoktur. Sonra bir gün, Facebook’a canlı yayın özelliği geldiğini görür. Bir-iki akşam arkadaşlarına ev yapımı talk-show yapar, beğenilir: “Kaan Sekban’la Saçmalar” Sonra daha büyük bir kitleye ulaşır, zamanla, yavaş yavaş…

10 yıl boyunca kurumsal hayatta bir plaza insanı olarak çalıştıktan sonra beyaz yakalı hayata veda ederek sahneye adım atan Kaan Sekban Tebrikler Kovuldunuz’da, hem beyaz yakalı dünyasından komedyenliğe uzanan serüvenini hem de plaza hayatının perde arkasını anlatıyor. Sekban’ın çok satan ve yayımlandığı yıl, Yılın En İyi İK-Yönetim-Liderlik Kitabı ödülünü kazanan otobiyografik kitabı Tebrikler Kovuldunuz, yeni kapak tasarımı ve İnkılâp Kitabevi etiketli yeni baskısıyla yeniden okurlarla buluşuyor. Sekban, İnkılâp Kitabevi’nden çıkacak yeni kitabının hazırlıklarını da sürdürüyor.

Gofret ve meyve suyuyla başlayıp Yılın En İyi Stand-Up Sanatçısı’na uzanan ödüller yolculuğu hızla devam eden Kaan Sekban’ın eğlenceli kitabı Tebrikler Kovuldunuz, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda, inkilap.com, dr.com.tr ve kitapyurdu.com adreslerinde…

Yayın Tarihi:05.10.2018
ISBN:9786059318495
Baskı Sayısı:12. Baskı
Dil:TÜRKÇE
Sayfa Sayısı:288
Cilt Tipi:Karton Kapak
Kağıt Cinsi:Kitap Kağıdı
Boyut:13.5 x 19.5 cm
Önceki İçerikLara Kamhi’nin yönettiği iki klip, Varşova ve Chicago’da festivallerde yarışıyor
Sonraki İçerikEaronics’in ilk teklisi: “Do Something”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments