Kadınlar için erkekleri anlama rehberi: “50 Maddede İlişkiler”

Söz konusu kadın erkek ilişkileri olduğunda hepimizin duymaya alışkın olduğu bir cümle vardır: “Kadınları anlamak imkansız!” Peki, erkekleri anlamak kolay mı? Adil Yıldırım’ın yazdığı 50 Maddede İlişkiler Karakarga Yayınları’ndan çıktı.

İkili ilişkilerde neredeyse herkesin yaşadığı sorunların temelinde kadınları anlamamak mı var, yoksa erkekleri anlamamak mı? Her iki tarafın da birbirini doğru anladığı, sağlıklı bir ilişki kurmanın yolu nedir? İlişki koçu Adil Yıldırım 50 Maddede İlişkiler adlı yeni kitabında birbirini doğru anlamaya giden bu yolda yürümek isteyen herkese eşlik ediyor. Kimi zaman elimizden tutup yol gösteriyor, kimi zaman ise nokta atışı gözlemler ve tespitlerle yola başka bir açıdan bakmamızı sağlıyor.

Arka Kapak;

Kadınlar için erkekleri anlama rehberi

İlişkide mutluluk arıyor ancak bulamıyor musunuz? Aşkı deliler gibi yaşamak isterken mutsuzluktan ve öfkeden deliye mi dönüyorsunuz? Partnerinizin ne dediğini anlamaya çalışırken tükendiğinizi mi hissediyorsunuz?

O halde bu kitap sizler için. Adil Yıldırım, 50 Maddede İlişkiler’de partnerinizle doğru bir iletişim kurmanın ve mutlu bir ilişkinin sırrını açıklıyor. Erkekler ile kadınlar duygu ve düşünce dünyaları bakımından ne gibi farklılıklar gösterir; hangi erkeklerle ciddi ilişki düşünebilirsiniz, hangilerinden koşar adım kaçmanız gerekir; erkeklerin sözleri ve davranışları kadınlara neler anlatır, kadınlar ne anlar; erkeklerin kadınlara ve ilişkiye bakış açısı nasıldır; gerçek aşkı bulduğunuzu nasıl anlarsınız… Kadın-erkek ilişkilerine dair bu ve bunun gibi pek çok sorunun cevabı bu kitapta.

50 Maddede İlişkiler ilişki koçu Adil Yıldırım’ın kaleme aldığı, ruh eşini bir gün bulacağına inanan ve inancını asla kaybetmeyen tüm papatyalar için etkili bir rehber.

Yayın Tarihi: 08.07.2020
ISBN: 6057865922
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 232
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13.5 x 19.5 cm

Adil Yıldırım;

6 Ocak 1982 İstanbul doğumlu olan Adil Yıldırım, Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra 10 yıl İtalya’da yaşadı.

Bu süre zarfında, Milano Teknik Üniversitesi Politecnico di Milano’da Uluslararası Marketing dalında yüksek lisansını tamamladıktan sonra felsefe ve insan ilişkilerine olan merakı nedeniyle bu alanlarda kendini geliştirmeye karar verdi ve çeşitli seminerlere katıldı.

ICF – Uluslararası Koçluk Federasyonu bünyesinde İlişki Koçu olarak eğitimlerini İtalya’da tamamlayan Adil Yıldırım, bir yandan da ortaokul yıllarından beri devam eden edebiyat merakını sürdürdü ve yazdığı kısa hikâyeler İtalya’da Corriere della Sera Gazetesinin hafta sonu eklerinde yayınlandı.

Her zaman bir romancı olduğunun altını çizen Adil Yıldırım Türkiye’ye döndükten sonra “Gecede Saklı Yalnız Aşklar” adlı ilk romanını yazdı ve bu roman 2017 senesinde yayınlandı. Bu romanın ardından hayatımızdaki tinsel dinamikleri kaleme aldığı “Zamanın Sessiz Ruhu, Tesadüfe Yer Yoktur” isimli romanı 2019 senesi Nisan ayında okurları ile buluştu. Yine 2019 senesi Temmuz ayında ise Gecede Saklı Yalnız Aşklar’ın devamı niteliğinde olan Med Cezir adlı romanı yayınlandı.

“Yazmak en büyük terapidir” diyerek yazmayı çok sevdiğini belirten Adil Yıldırım “İnsan yaşarken yalan söyleyebilir ancak yazarken asla yalan söyleyemez; çünkü yazan insan kendi ruhuyla yüzleşmek zorundadır” söylemiyle roman yazma serüvenini tanımlıyor.

Etiketler

0 yorum “Kadınlar için erkekleri anlama rehberi: “50 Maddede İlişkiler””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest