Kaygı dolu bireylerden kaygı dolu topluma: “ANXIETY”

Arda Yiğit yeni çalışması "Anxiety"yi tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluşturdu.

0

Arda Yiğit yeni şarkısı ANXIETY’yi dinleyicilerle buluşturdu. Söz, müzik, ses tasarımı, miks, mastering ve tüm prodüksiyon çalışmaları sanatçıya ait olan şarkı, bu kez sosyal psikolojiyi konu alıyor.

Gelişen teknoloji mutluluk vadetmişti. Ancak geldiğimiz noktada elimizde sadece yaygın kaygı bozukluğu var. Bugün dünya genelinde her on kişiden biri depresyon veya yaygın kaygı bozukluğu yaşıyor ve antidepresan ilaçlara ihtiyaç duyuyor. Gelecekte bu sayının artacağı neredeyse kesin çünkü anksiyete aileler vasıtasıyla çocuklara aktarılıyor. Sanki bir virüs gibi.

Toplumun en küçük yapı taşları olan aileler çocukları ile ilgili ciddi kaygılar yaşadıkları sürece kaygı dolu çocuklar yetiştirmeleri kaçınılmaz. Peki sorunun kaynağı ne? Anksiyete yaşayan çocukların en çok şikayet ettiği şeye bakarak belki de bir sonuca varabiliriz. “Olduğun gibi kabul edilme.” Anxiety işte bu sorun üzerinde düşünmeyi amaçlıyor.

Bireylerin eksiklik ve fazlalıklarıyla olduğu gibi kabul edilmemesinden, toplumların tüm renk, ırk ve özellikleriyle oldukları gibi kabul edilmemelerine kadar giden büyük bir karşılıklı memnuniyetsizlik savaşı bu. Hem toplum hem de birey olarak birbirimizi olduğumuz gibi kabul edersek belki de modern mutsuzluğu aşmanın bir yolunu bulabiliriz.

ANXIETY

Önceki İçerik“Zorlu Açık Hava Sineması” başlıyor
Sonraki İçerikGeçmişte yaşananlar geleceğimizi etkiler mi?; “Zeytin Ağacı”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments