Kıvanç Öner’den flamenko esintili: Yürek

0

Kıvanç Öner flamenko esintili yeni şarkısı ‘Yürek’i DMC etiketiyle çıkardı.

Flamenko pop tarzının önemli temsilcilerinden Kıvanç Öner yeni şarkısı ‘Yürek’i DMC’den yayınladı. Flamenko müziğinin atmosferiyle bezeli ‘Yürek’ yaşamış olduğu zorlukları umudun ve insan sevgisinin gücüne tutunarak atlatmış birinin hikayesini anlatıyor.

Kıvanç Öner flamenko gitarda dünyada çok önemli isimlerle çalışmış bir isim. Öner, yeni şarkısı ‘Yürek’ için: “Bu şarkı sanatçının kendisiyle yüzleşmesi ve geçmişinin kısa bir muhakemesi. Tüm bu zorlu süreci çevremdekilere yansıtmadan, bilakis onların yaşama sevinçlerine sevinç katarak geçirdim. Kısacası ağladım duyurmadan, sevdim insan ayırmadan. Bu yüreğin, hayattan istediğini almak için tatlı tatlı gülümseyen bir edası var. “Nedir bu iyimserliğin? Bana da gül biraz!” derken aslında kendi iyimserliğime de şaşırıyorum. Her ne kadar çevreme dağıttığım bu iyimserlikten kimi zaman kendime bir pay alamasam da” diyor.

Pop flamenko unsurları ağır basan “Yürek” adlı şarkının, düzenlemesi ve kayıtları Serkan Ölçer tarafından yapıldı.

Kıvanç Öner, ‘İzole’ ve ‘Adalarda’ şarkısı ile salgın döneminde duygusal yaklaşımını bizlere yansıtmıştı. Sanatçı ‘Yürek’ şarkısında adeta yaşadığımız sorunlardan çıkışın formülünü:

“Anladım ki yürek mutluysa, seviyorsa ve sevgi doluysa,

İndiği gibi çıkacaktır mutluluktan ağlayacaktır.

İçini mutlu ve ferah tut her şey zamanla yoluna girecektir” dizeleriyle veriyor.

Ufuk Kıray tarafından çekilen ‘Yürek’in klibi Düzce Pürenli yaylasında gerçekleştirildi. Doğa içinde ve turuncu renklerin hakim olduğu bir ortam şarkıya fon oluşturdu. Turuncu yapraklar, turuncu gitar, turuncu araç, turuncu koltuk ve turuncu fotoğraf albümü yaşam enerjisinin temsili olarak yerini aldı.

Yönetmen Ufuk Kıray, sanatçının son döneme sığdırdığı şarkılarıyla onun son bir senesinin müzikal özetini şu cümlelerle yapıyor: “Pandemi dönemindeki bir sanatçının evinde “İzole” olmasıyla başlayıp, hayallerinde yaptığı yolculuğa “Adalarda” devam eden ve üstelik tüm bu üretimleri böylesine zor bir dönemde hayata geçirebilmek elbette “Yürek” istiyordu. O da Kıvanç Öner’de var. Kutluyorum.”

Önceki İçerikPolisiye kültür dergisi 221B, 5. yaşını “Polisiye Festivali”yle kutluyor
Sonraki İçerikGelenekten Geleceğe | Onur Hastürk Söyleşisi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments