Komplike Dergi’nin Yeni Sayısı Yayımlandı

Sosyal bilimler ve kültür dergisi Komplike’nin “aidiyet” dosya konulu yeni sayısı, kırk beş yazar ve on kişilik çizerin emeğiyle ortaya çıktı.

Yayın, genel hatlarıyla önceki sayılarında da olduğu gibi minimalist bir çizgide yayıma hazırlandı. Yayının kurucu genel yayın yönetmenliğini Güney Güneyan üstleniyor. Yayın koordinatörlüğü Selcen Özgen, yazı işleri Devrim Ekinci, görsel yönetmenlik görevini ise Şengül Altınok’un tamamladığı yayının, editoryal süreçlerini ise Aysel Ciğerlioğlu, Jülide Güngör ve Özgün Muti yönetti.

“Magzter ve Issuu’da Ücretsiz Olarak Yayında”

New York merkezli online okuma platformu Magzter ve online yayıncılığın yapı taşı görevi üstlenen Issuu’da ücretsiz olarak okuyucusuyla buluşan Komplike Dergi,  okuma deneyiminin en üst düzeye çıkarılması için okura pozitif ayrımcılık sağlayacağını duyurmuştu. Salt metin yoğunluğu ve çeşitli illüstrasyon çalışmaları ile okura bu ölçütte bir yayın sunuldu. Bu sayının çizer kadrosunda Ayça Ünüvar, Beril İrman, Damla Kumul, Fatemeh Nazari, Fatih Öztürk, Gianluca Costantini, Kadir Nakipler, Muhammad Fariz ve Tatiana Kirillova görüldü. Yayının röportörlerinden Nergis Fırtına’nın alternatif/rock müzik grubu “Hack The Fool” gerçekleştirdiği röportaj ile birlikte Hack The Fool’un müzikal yaşantılarına ve geleceğe dair planlarına değinildi. Aynı zamanda yenilikçi çağdaş sanata inovatif bir soluk getiren “Endless Art Taksim” sanat direktörleri Buket Bal ve Miray Aydın ile de bir söyleşi gerçekleştirdi.

“Yetenekli Genç İsimler ve Yetkin Akademik Kimlikler Bir Arada”

Kurulduğu ilk günden bu güne dek yeni ve genç isimlere kapılarını sonsuza dek açacağını belirten yayının Mayıs sayısındaki yazar kadrosu ise yine epey kalabalıktı. Genç isimlerin yanı sıra birçok akademisyeni de bünyesinde barındıran derginin yazar kadrosu ise şöyle şekillendi; Ahmet Okkol, Anastasija Nunjan, Aren Merve Atakan, Aslan Şahingöz, Arzu Gökyolcu, Ayşe Hilal Tuztaş, Babür Karbey Vina, Begüm Bektöre, Berk Yüksel, Berna Balkaya, Burak Bayülgen, Ceren Filiz, Denef Huvaj, Deniz Antmen, Deniz Husrev, Derin Koçer, Devrim Ekinci, Fahri Alpyürür, Fidel Alkoç, Gizem Şimşek Kaya, Güney Güneyan, Halil Emre Kocalar, Haluk Berkmen, İhsan Güvercin, Josef Kılçıksız, Kerem Topçu, Melih Balçova, Meltem Arıkan, Merve Sagit, Murat Ata, Nalan Kazaz, Oğul Tuna, Özge Ersu, Pınar Doğu, Sevan Nişanyan, Şafak Ural, Şeyma Akgöz, Tamer Ertangil, Tamer Çetin, Tanya Avaryan, Timur B. Davletov, Tuğçe Gizem Demir, Uğur Kılınç, Vural Yıldırım ve Zeki Seskir.

Etiketler

0 yorum “Komplike Dergi’nin Yeni Sayısı Yayımlandı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest