“Küheylan” sezonu kutlamayla sonlandırdı

Sezon finalinde sahne alan Küheylan ekibi, oyunun ardından pasta keserek başarılarını kutladı.

0

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment ortak yapımı ile seyirci karşısına çıkan efsane oyun “Küheylan”, İstanbul’da bu sezonun son oyunuyla seyirci karşısındaydı. Küheylan’ın oyuncuları Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunun ardından sezonu pasta keserek kapattı. Ekibin uyumu ve mutluluğu kameralara yansıdı.

Başrollerinde; Kerem Alışık (Martin Dysart), Emir Özden (Alan), Hatice Aslan (Dora), Devrim Nas (Frank), Açelya Devrim Yılhan (Hesther), Gizem Katmer (Jill), Dilara Ük (Hemşire), Bertan Dirikolu (Dalton), Sercan Batık (Atlı) ve Oğuzhan Keskin (Maya) yer aldığı Küheylan, tüm sezon kapalı gişe sahnelendi. Görkemli prodüksiyonu, çarpıcı hikayesi, etkileyici kostüm ve maske tasarımlarıyla 2023-2024 sezonun en çok konuşulan oyunlarından biri oldu. Aldığı ödüllerin yanı sıra, bugüne kadar 35 bin seyirciye ulaşan Küheylan ekibi başarılarını kuliste pasta keserek kutladı. Ekibin neşesi objektiflere de yansıdı.

Oyunun konusu

Psikiyatrist Dr. Dysart arkadaşı olan yargıcın ricası üzerine 17 yaşındaki Alan’ın tedavisini istemese de üzerine alır. Alan, hafta sonları çalıştığı yerde demir bir çubukla sekiz atın gözünü kör etmiştir. Anne babasına göre atlara çocukluğundan beri hayran olan Alan’ın yaptığı akıl almaz bir vahşettir. Hastaneye yatırılan Alan’ın vakası Dysart’ın kariyerinde de hayatında da bir dönüm noktası olacaktır. Dysart, Alan’ı bu vahşi eylemi yapmaya iten sebepleri bir dedektif gibi açığa çıkartırken istemese de mesleğinin faydasını ve zararlarını sorgulamaya başlar. Tedavi ilerledikçe Dysart’ın mesleğinin değil bizzat hayatının temelleri de sarsılmaya başlar. Alan’la her konuştuğunda kendinden ve zihnindeki sorulardan kaçmakta zorlandığını fark eden Dr. Dysart, normal olan ve olmayan, siyasi ve dini baskı gibi kavramların tümünü yeniden düşünmek zorunda kalacaktır. Doktorun kendine sorduğu en önemli soru ise oldukça can alıcıdır: Kendisinin hiç sahip olmadığı bir tutkuya sahip olan bu genci iyileştirirse Alan hala Alan olabilecek midir? Yoksa tutku duyamayan biri, boş bir kabuktan mı ibarettir?

  KÜHEYLAN / KÜNYE

Yapımcılar:Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment
Yazan:Peter Shaffer
Çeviren:Sevgi Sanlı
Yöneten:Barış Erdenk
Oyuncular:Kerem Alışık (Martin Dysart), Emir Özden (Alan Strang), Hatice Aslan (Dora Strang), Devrim Nas (Frank Strang), Açelya Devrim Yılhan (Hesther Salomon), Gizem Katmer (Jill Mason), Dilara Ük (Hemşire), Bertan Dirikolu (Dalton), Sercan Batık (Genç Bir Atlı), Oğuzhan Keskin (Maya)
Dekor Tasarım:Merve Yörük
Işık Tasarım:Cem Yılmazer
Müzik:Gürkan Çakıcı
Kostüm Tasarım:Gül Sağer
Hareket Düzeni:Sibel Erdenk
Dramaturg:Irmak Bahçeci
Fotoğraflar:Levent Özdemir
Asistanlar:Büşra Tezcan, Aral Çolak
Önceki İçerikHayko Cepkin: “Neler yapabileceğimizi gösterdik”
Sonraki İçerikEntelektüel Bir Yönetmenin “Sinemada Ulusal Tavrı”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments