Lara Kamhi’den Kısa Film Tadında Bir Klip: “Tutsak”

Çağdaş sanatçı ve yönetmen Lara Kamhi, ödüllü Fransız görüntü yönetmeni Florent Herry ile birlikte şarkıcı Selin Baycan’ın çıkış parçası “Tutsak” için kısa film tadında bir klip çekti.

Kamhi’nin uzun metraj filmine yönelik denemelerden oluşan klip serisinin ilki olma özelliğini taşıyan çalışma, YouTube’da ve diğer sosyal medya platformlarında yayınlanmaya başladı.

10 yılı aşkın bir süredir sinematik sanatlar alanında üretim yapan sanatçı Lara Kamhi, yönetmenliğini üstleneceği ilk uzun metraj filminin çalışmaları kapsamında kısa filmlerden oluşan bir klip serisi hazırlıyor. Bu serinin ilk çalışması ise, genç şarkıcı Selin Baycan’ın “Tutsak” isimli çıkış parçası için ödüllü Fransız görüntü yönetmeni Florent Herry ile birlikte çektiği video klip oldu.

Sarmal ve deneysel sinema pratiğini yurt içi ve yurt dışı sergilerde, festivallerde, kamusal alanlarda ve müzelerde sergileyen Lara Kamhi’nin son müzik video çalışması “Tutsak”, sanatçının kurucu ve yöneticisi olduğu, büyülü gerçeklik, bilimkurgu ve fantastik türlerine yönelik çalışmalar gerçekleştiren Prizma Productions Istanbul imzasını taşıyor.

Lara Kamhi’nin yönetmen koltuğunda oturduğu “Tutsak” klibi, YouTube’da ve diğer sosyal medya platformlarında yayında…

LARA KAMHİ HAKKINDA

Lara Kamhi, Sorbonne Nouvelle Paris III Üniversitesi’nde Tiyatro, Paris Amerikan Üniversitesi’nde Film üzerine öğrenim gördükten sonra lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon üzerine tamamladı. Yüksek öğrenimini 2013’te Slade School of Fine Art’ta (UCL) tamamlayan sanatçı mekâna özgü, sarmal ve sinematik yaklaşımlara odaklanan dokuz bölümden oluşan bir sergi serisi gerçekleştirdiği Prizmaspace adlı bağımsız sanat insiyatifinin de kurucu-ortaklığını ve yöneticiliğini üstlendi. Kamhi, 2009 yılından bu yana ulusal ve uluslararası galerilerde, müzelerde, festivallerde ve kamusal alanlarda çalışmalarını sergiliyor. Kariyeri boyunca çok sayıda deneysel video ve film çalışması gerçekleştiren Kamhi, ayrıca müzik video yönetmenliği yapıp – tiyatro, konser ve etkinlikler için görsel, sahne ve ışık tasarımcısı olarak çalışmaktadır.

Etiketler

0 yorum “Lara Kamhi’den Kısa Film Tadında Bir Klip: “Tutsak””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest