Lara Kamhi’nin yeni eserleri Tunus’ta sergilenecek

Ses, mekâna özgü yerleştirme ve görsel anlatım üçlüsü üzerine çalışmalar gerçekleştiren sanatçı Lara Kamhi’nin, “Disappearance/Kayboluş” ve “Grid/Kafes” isimli iki yeni eseri Tunus’ta INTERFERENCE adlı projede sergilenecek. Kamhi’nin, tek Türk sanatçı olarak yer aldığı uluslararası ışık ve gölge sanatı projesi INTERFERENCE, 6-9 Eylül tarihleri arasında sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

10 yıldır sinematik sanatlar alanında üretim yapan sanatçı Lara Kamhi’nin yeni eserleri; 6-9 Eylül 2018 tarihleri arasında Tunus’un Medina şehrinde, bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek uluslararası ışık ve gölge sanatı projesi INTERFERENCE’ta sergilenecek.

Görünen ile gerçeklik arasındaki çatışmalara odaklanan Lara Kamhi, ses, mekâna özgü yerleştirme ve görsel anlatım üçlüsü üzerine yaptığı çalışmalarla algının sınırlarını keşfe çıkıyor. Sanatçı “Disappearance/Kayboluş” adlı yeni eserinde ışıklarla, filtre, cam ve demir kafesler aracılığıyla sürekli değişen ve dönüşen bir tablo yaratıyor. Işık, oluşturduğu farklı şekiller ve renklerle eserin ana unsurlarını görünenin içinde görünmez kılıyor. “Grid/Kafes” adlı eser ise, algının doğrusal olmayan doğasını ve görme yetisinin fani ancak manipülatif yapısını irdeliyor.

Etiketler

0 yorum “Lara Kamhi’nin yeni eserleri Tunus’ta sergilenecek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest