Makedonyalı Yayımcı Filip Batkoski ile “Medusa’nın Pusulası” üzerine söyleşi

Gülşah Elikbank, Makedonyalı yayımcı Filip Batkoski ile Makedonya'da çok satan kitabı "Medusa'nın Pusulası" üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek.

0

Çocukların renkli dünyası ile edebiyatın sınırsız gücünü buluşturan “Uluslararası Çocuk Edebiyatı Festivali”, 10-18 Eylül tarihleri arasında Masal Müzesi’nde gerçekleşiyor.

Festivalin uluslararası koordinatörlüğünü üstlenen yazar Gülşah Elikbank, 15 Eylül Perşembe günü Makedonyalı yayımcı Filip Batkoski ile bir söyleşide bir araya gelecek. Çocuk edebiyatı alanında önemli isimleri buluşturan “Uluslararası Çocuk Edebiyatı Festivali”; çocuk tiyatroları, söyleşiler, konserler, çocuk oyunları, masal dinletileri ve atölyeler ile dopdolu bir program sunuyor. Festival; Türkiye’nin yanı sıra İsveç, Romanya, Macaristan ve Makedonya’dan 45 çocuk edebiyatı yazarını ağırlıyor.

Makedonya ve Türkiye Dostluğu” başlığıyla 15 Eylül Perşembe günü, saat 15’te yazar Gülşah Elikbank ve Makedonyalı yayımcı Filip Batkoski, “Medusa’nın Pusulası” kitabı üzerine söyleşi gerçekleştirecek. Elikbank tarafından kaleme alınan ve Makedonca da yayımlanan “Rüya Takımı” serisinin ilk kitabı olan “Medusa’nın Pusulası”, küçük okurlarına fantastik ve mitoloji dolu büyülü bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Küçük okurlar, “Medusa’nın Pusulası” ile macera dolu bir yolculuğa çıkıyor
Cem, Gizem, Ayşe ve Mert’in Yerebatan Sarnıcı’ndaki maceralarını ele alan “Medusa’nın Pusulası”; küçük edebiyatseverleri mitolojik kahramanlar, heykeller ve tarihî sütunlar arasında soluksuz bir yolculuğa çıkarıyor. Hazine haritasının peşinde sürüklenen dört maceraperest, canlanan Medusa heykelinin peşi sıra yeraltında heyecanlı bir düş alemine doğru yol alıyor.

“Uluslararası Çocuk Edebiyatı Festivali” çocuklara yönelik tarih sohbetleri, söyleşiler, konserler, çizgi film gösterimleri, kukla tiyatroları, geleneksel çocuk oyunları, masal anlatımları, gölge oyunları, çocuk edebiyatı yazarlarından imzalar ve drama atölyelerini içeriyor.

Festival, Türkiye’nin ilk ve tek masal müzesi olan “Kartal Belediyesi Masal Müzesi”nin bahçesinde düzenleniyor.

A: Çarşı Mahallesi, Enis Akaygen Sokak, No:9, 34876 Kartal/İstanbul
T: 0(216) 280 62 22

KARTAL MASAL MÜZESİ YOL TARİFİ – NASIL GİDİLİR?

Enis Akaygen Sokak’taki Yakacık Lisesi otobüs durağına 50 metre uzaklıktadır. Duraktan 131V 132C, 132N, 132Z, 132ÇK, 134, KM3, KM21 İETT otobüsü geçer. Ayrıca durak önünden Kartal – Yakacık, Kartal – Samandıra, Kartal – Atayolu Cad. – Paşaköy, Kartal – Merve Mahallesi, Kartal – Yeditepe Üniversitesi, Pendik – Yakacık minibüsleri geçer.

Kartal Caddesi’ndeki Yakacık Lisesi otobüs durağına 150 metre uzaklıktadır. Duraktan 131V, 132C, 132N, 132Z, 132ÇK, 134, KM3 İETT otobüsleri ve Kartal – Atayolu Cad. – Paşaköy, Kartal – Merve Mahallesi, Kartal – Yeditepe Üniversitesi minibüsleri geçer.

Önceki İçerikAtaşehir’de “Kardeş Kültürlerin Festivali” başlıyor
Sonraki İçerikMuse NFT Listesine Girmeye Hak Kazanan İlk Sanatçı Olacak
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments