Marmaris Kısa Film Festivali

0

Her yıl gelişen, değişen ve niteliği artan Uluslararası Marmaris Kısa Film Festivali, bu yıl birçok ülkede ve ülkemizin çeşitli kentlerinde eş zamanlı olarak düzenlenecek.

Dünyanın dört bir yanından festivalimize başvuruda bulunan yönetmenlerin birçoğu, diğer yıllarda olduğu gibi, yine Marmaris’e davet edilecek ve Ulusal kısa film yönetmenleriyle birlikte kolektif projeler geliştirmelerine olanak sağlanacak.

Bu yıl Festivale başvurular 9 Mayıs 2019 tarihi itibariyle açılmıştır. Başvurular 30 Temmuz 2019, saat 17:00’de sona erecek olup, ek süre verilmeyecektir. Bu yıl görev alacak olan ön jüri, ana jüri ve Uluslararası seçici kurul üyeleri bir sonraki basın toplantısında açıklanacaktır.  

Geçen yıl düzenlediğimiz festivalimize gelen yoğun talepleri göz önüne alan yönetimimiz, bu yıl filmlerin süresini uzatmış olup, başvuru yapan tüm kategoriler jenerik dahil 30 dakikaya çıkarılmıştır.

Bağımsız olma özelliğini koruyan festivalimiz, her yıl olduğu gibi, bu yıl da Marmarisli gönüllülerin yanı sıra, ülke genelinden katılan gönüllüler, sanatseverler, kurum ve kuruluşların aynî ve manevi yardım ve destekleriyle düzenlenecektir.

Festivale her yıl büyük destek veren Muğla Büyükşehir Belediyesi ile birlikte, Marmaris Belediyesi de destek ve katkılarını bu yıldan itibaren arttırarak sürdüreceğini açıklamıştır.

İmece usulüyle düzenlenen festivalimize, Marmaris’te bulunan odalar, sivil toplum kuruluşları ve birlikler başta olmak üzere, ülkemizin ve dünyanın birçok ülkesinin saygın kurum ve kuruluşları da destek vermektedir.

İlk defa geçen yıl düzenlenen “Sinema ve Çocuk” temasının çok büyük ilgi görmesi ve yoğun talep nedeni ile bu yılda çocuklarımız unutulmayacaktır. Sinema konulu çocuk atölyeleri, söyleşiler, film gösterimleri ve kitap imza günleri düzenlenerek, çocuklar da festivale dahil edilecektir. 

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali, Türkiye’nin ve Avrupa’nın birçok kentinde eş zamanlı olarak düzenlenecektir. Norveç, Hollanda, Almanya başta olmak üzere, Ankara, Diyarbakır, İstanbul, Van, İzmir, Mardin, Muş gibi birçok şehirle bu konuda görüşmelerimiz devam etmektedir.

Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivalini eş zamanlı olarak düzenlemek isteyen; Belediyeler, Dernekler, Vakıflar ve Üniversiteler [email protected] iletişim adresinden başvuru yapabilirler. Eş zamanlı düzenlenecek festival için her hangi bir ücret talep edilmeyecektir. İlgilenenler konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi www.marmarisfilmfest.comresmi internet sayfamızda bulabilirler.

Aynı zamanda, Türkiye’nin ve Avrupa’nın nitelikli festivalleri ile görüşmelerini sürdüren yönetimimiz,  Marmaris Uluslarası Kısa Film Festivali’nde bu yıldan sonra Uluslararası yarışma bölümünü de açacaktır. 

Önceki İçerikTunç Özsöyler, “SÜPER BAŞARISIZ”la süper başarılı bir single’a imza attı
Sonraki İçerikYaşayan Bir Sanatçının Ellerinden Çıkan En Pahalı Tavşan…
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments