Mavi Huydur Bende’nin yeni teklisi “Yalanlar İçinde” dijital müzik platformlarında yerini aldı

0

Mavi Huydur Bende 2018 sonunda yayınladığı ve 10 şarkıdan oluşan ilk albümü Bahçe’nin ardından, yeni teklisi “Yalanlar İçinde”yi yine bağımsız olarak müzik severlerle buluşturdu. 8 Eylül’de dijital platformlarda yerini alan şarkının klibi de aynı gün Mavi Huydur Bende youtube kanalından yayınlandı.

Söz ve müziği Serkan Atay’a ait olan şarkının aranjesi de Okan Acarbaş işbirliği ile yine Serkan Atay tarafından yapıldı.

Şarkı sözlerinde ikili ilişki üzerinden yola çıkılarak; modern insanın sıkıntısından, yozlaşan insanlığa ve insanın çevreye verdiği zarara kadar birçok farklı ama birbiri ile ilgili konuya incelikle değinilmiş. Şarkıya çekilen videoda direkt bir konuyu aktarmak yerine dolaylı ve ironik bir anlatım tercih edilerek anlam izleyicilere bırakılmış. Klibin yönetmenliğini Doğuş Algün üstlenirken, sanat yönetmenliği Ahmet Bulut tarafından yapıldı. Yalanlar İçinde klibini Mavi Huydur Bende’nin youtube kanalından izleyebilirsiniz. 

Mavi Huydur Bende kimdir?

Mavi Huydur Bende 2015’te Serkan Atay tarafından Indie ve Alternatif Pop-Rock tarzında akustik bir solo proje olarak başlamıştır. Bu proje dahilinde deneysel olarak birçok şiiri bestelemiştir. Proje hayata geçmeden önce daha özgün olmayı tercih ederek bu çalışmaları yayınlamaktan vazgeçmiş ve sadece kendi ürettiği eserlere odaklanmıştır. 2017 yılında projeye gitarist Okan Acarbaş’ın katılmasıyla kendi özgün tarzlarının arayışına geçen ikili, albüm çalışmalarından önce demo kayıtlar paylaştı. Bu süreç içerisinde müziğini şekillendiren ikili, demo kayıtların bir çoğunu yayından kaldırıp 2018 yılının başında profesyonel olarak ilk albüm çalışmalarına başladı.

Mavi Huydur Bende sırasıyla; Şehri Getir Gel (Demo Single) İstek (Single) Geçmiş Ama Bitmemiş (Single) Bahçe (Albüm) Yalanlar İçinde (Single) çalışmalarını bağımsız olarak yayınladı.

Mavi Huydur Bende insanın olduğu ve insana dokunabilen her şeyden beslenmeye çalışan ve iyi müziğin peşinde koşan bağımsız bir müzik projesidir.

Mavi Huydur Bende’yi Takip Edin;

Önceki İçerikSavaşların ve devrimin gölgesinde yeşeren, sürgün bir aşk hikâyesi: “Romanovlar’ın Son Evi”
Sonraki İçerikYerli bir dizi usta oyuncusuyla aday; hem de Emmy’e: Şahsiyet ve Haluk Bilginer
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments