Mavisel Yener’den “Tohumların Galaksi Yolculuğu”

Redhouse Kidz’in yayımladığı Tohumların Galaksi Yolculuğu, okurları dünya edebiyatının eşsiz karakteri Küçük Prens’in rehberliğinde çevre, iklim ve biyoçeşitlilik üzerine sürükleyici bir maceraya davet ediyor.

0

Çocuk edebiyatının usta yazarı Mavisel Yener, unutulmaz klasik küçük prens’e “Tohumların Galaksi Yolculuğu” ile biyoçeşitlilik merkezli yeni bir yorum getiriyor.

Usta yazar Mavisel Yener, Antoine de Saint-Exupéry’nin klasikleşmiş eseri ile metinler arası ilişki kurarak Küçük Prens’i bambaşka bir yolculuğa çıkarıyor. Baobab ağaçlarıyla kaplanmasından dolayı gezegeni Asteroid B612’in tehlikede olduğunu düşünen Küçük Prens, biricik evini kurtarmak için galakside çözüm aramaya koyuluyor. Maceraları boyunca Solucan Tünelleri’nden geçerek tohumlar, arılar ve biyoçeşitlilikle ilgili pek çok gerçeği keşfediyor.

Biyoçeşitlilik, bitki çeşitliliği, sürdürülebilirlik, yaşam döngüsü, doğal kaynaklar, çevre ve iklim konularına odaklanan Tohumların Galaksi Yolculuğu’nun sıra dışı karakterleri ve kurgusu, Volkan Akmeşe’nin etkileyici illüstrasyonlarıyla renkleniyor. Arka kapakta yer alan karekodun okutulmasıyla ulaşılabilen etkinlik kitapçığı, romanın konu edindiği temaları sorgulamayı ve derin bir okuma yapmayı mümkün kılıyor.

YazarMavisel Yener
YayıneviRedhouse Kidz Yayınları
Yayın TarihiAğustos 2023
TürüÇocuk Kitapları
Sayfa Sayısı112
Önceki İçerikAlzheimer aşısının ilk deney sonuçları duyuruldu
Sonraki İçerikBergama Tiyatro Festivali programı belli oldu
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments