Mehmet Alp’den albüm öncesi single: “2020”

0

Mehmet Alp’in Haziran ayında yayınlanması planlanan 2. albümünden ‘’2020’’ isimli ilk single, dijital platformlarda yerini aldı.

2018 yılında yayınladığı ‘’Böyle Olsun İstemedim’’ albümünün ardından, 2021 yılında yeni albüm müjdesi veren müzisyenin ‘’Yalnızca 2020 yılını değil, yaşadığımız dünyada olmayı anlatan bir şarkı’’ olarak tanımladığı, Hard Rock türündeki yeni parçasının video klibi Mehmet Alp YouTube kanalında yayınlandı.

Şarkının basları Volkan Kemal Demiratar, davulları İbrahim Alper Sönmez, elektro gitarları Mehmet Alp tarafından çalınmış ve Samsun’da kaydedilmiştir. Kayıtları yaz boyu süren ve ‘’2020’’ şarkısının da içinde yer aldığı albümün mix/mastering’i ise ‘’Böyle Olsun İstemedim’’ albümünde olduğu gibi İbrahim Alper Sönmez tarafından yapılmıştır.

Mehmet Alp;

Mehmet Alp, ortaokul yıllarında gitar çalmaya başlayarak müziğe adımını attı. İlk şarkılarını o yıllarda yazdı ve okul şenliklerinde bu şarkıları duyurmaya başladı. Pek çok müzik grubunda gitarist ve vokalist olarak görev aldı. Lise yıllarında beste çalışmalarını hızlandırdı ve Samsun’da bir stüdyoda şarkılarını kaydetmeye başladı.

2016 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Müzik Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.

2018 yılında ”Böyle Olsun İstemedim” adlı 12 parçalık, söz ve müzikleri kendisine ait olan ilk albümünü yayınladı.

2019 yılında ”Turuncu Beyaz Kedi” ve ”Saymazsam Seni” isimli 2 tekli yayınladı.

2020 yılında ”Yalnız Bir Adam” teklisini yayınladı.

Mehmet Alp, Haziran ayında yayınlayacağı yeni albümüyle dinleyicilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Önceki İçerikSon moda sosyal medya: Clubhouse
Sonraki İçerikPandeminin sanata etkileri “Yeniden” sergisi ile tartışmaya açılıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments