Meritta üç kaplumbağayı daha yuvasına uğurladı

Fenerbahçe, Okyanus ve Hande isimli kaplumbağa, denize geri döndü.

0

Meritta Deniz Kaplumbağaları Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavisi tamamlanan Fenerbahçe, Okyanus ve Hande isimli kaplumbağalar yeniden denizle buluştu.

Merit International Otelleri’nin sosyal sorumluluk projesi olarak 4 yıldır kaplumbağalara yaşam eli uzatan Meritta Deniz Kaplumbağaları Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavileri tamamlanan üç deniz kaplumbağası geniş katılımlı bir etkinlikle yuvalarına uğurlandı.

Özer İlker tarafından bulunarak merkeze tedavi için getirilen Chelonia mydas türü kaplumbağaya geçtiğimiz aylarda KKTC Fenerbahçeli İş İnsanları Derneği ile beraber merkezi ziyaret eden Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe ismini vermişti. Tedavisi tamamlanan Fenerbahçe, merkezin mimarı Hande Tibuk ve iş insanı Alper Aksoy tarafından denize uğurlandı. Balıkçı Mehmet Kayıkçı tarafından bulunarak 21 Mayıs 2019 tarihinde Merkez’e getirilen tahmini 50-60 yaşlarındaki Caretta Caretta türü, dişi iribaş deniz kaplumbağası Okyanus da ziyareti sırasında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç tarafından evlat edinilmişti.

Merkezde en uzun süre bakım gören Okyanus 3 yıllık tedavisinin ardından denizle buluştu. Balıkçı Fehmi Büyükkal tarafından bulunarak Hande Tibuk’a ithafen Hande ismi verilen yeşil deniz kaplumbağası ise akciğer enfeksiyonu tedavilerinin ardından Fenerbahçe ve Okyanus ile birlikte mavi özgürlüğe uğurlandı.

Önceki İçerikMehmet Turgut’un NFT Koleksiyonu: “Rorschach, Art is Insane”
Sonraki İçerikDeniz dibinden 83 metreküp hayalet ağ çıkarıldı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments