Mert Demir’den yeni tekli: “Karakış”

0

FadeOut Müzik etiketli ilk teklisi ‘UYAN’ ile beğeni toplayan ve yayınladığı düzenlemelerle kısa sürede kitlesini oluşturmaya başlayan Mert Demir, elektronik beatlerin üzerine ustaca işlediği gitar riffleri, arabesk tınıları ve engin synth deniziyle kurduğu dünyanın üzerine yaptığı özel vokallerle bizleri bağımlılık yaratacak yeni bir serüvene davet ediyor. 

Mert Demir’in yakında yayınlanacak olan ilk albümü ‘BAK KOLLARIM BURADA’ dan ‘KARAKIŞ’ yine FadeOut Müzik etiketiyle yayında. Sözü ve müziği Mert Demir’e ait olan parçanın düzenlemesinde kendisine Emir Ural eşlik ediyor. Mix ve Masteringi Kerem Çakıroğlu tarafından yapılan şarkıya yaylılarda İstanbul Strings, elektrik ve synth bassta Safa Yasin Akyol, perküsyonda İsmail Darıcı, tuşlu çalgılarda ise yine Emir Ural eşlik ediyor.

KARAKIŞ’tan ”Kendimde yıllardır inşa etmeye çalıştığım köprüyü tamamladığımı hissettiğim bir şarkı oldu. ” şeklinde bahseden Mert Demir bu teklinin gelecek olan albümü de çok iyi tanımladığını söylüyor. Vokalinde güçlü bir arabesk hissinin hakim olduğu şarkıyı yine aynı nitelikte keman partisyonları destekliyor. Modern synthlerle zenginleştirilmiş şarkının elektronik sularda yüzen ritmi ve basları bize albümün iskeletinden de ipuçları veriyor.

Önceki İçerikGizemli bir dijital sergi deneyimi ile “Cadılarla Dans Etmek” için hazır mısınız?
Sonraki İçerikErdoğan, Fazıl Say’ın konserine gidiyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments