Mevsim Yenice’nin yeni kitabı: Fil Gözü

Mevsim Yenice’den kayıp parçalara aldırmadan yapbozu tamamlamaya çalışanların kitabı "Fil Gözü", Can Yayınları'ndan çıktı.

0

İlk iki kitabında yakaladığı özgün dil ve zengin öykü dünyasıyla çağdaş edebiyatımızda haklı bir başarıya ulaşan Mevsim Yenice’nin üçüncü öykü kitabı Fil Gözü, Can Yayınları etiketiyle raflarda! 

Mevsim Yenice, ince üslubuyla kaleme aldığı Fil Gözü’nde bu kez spot ışığını karanlığa tutuyor. Boşluk teması üzerinden hiçliğe, yalnızlığa ve tamamlanmaya dair etkileyici hikâyeler anlatan yazar, öykülerinin her birinde özenle kurduğu farklı atmosferle boşluğu doldurup karaktere dönüştürüyor. Boşlukta sürüklenen, boşlukla yaşamayı öğrenen ya da hayatındaki boşlukları doldurmaya çalışan insanların yani bir nevi kayıp parçalara rağmen yapbozu tamamlamaya çalışanların öykülerini ustalıkla işliyor. Sonunda ortaya çoğumuz gibi, kendilerine söyleyecek çok şeyleri olan ama kulak vermeye mecalleri kalmayan kişiler çıkıyor.

Gece olup da onu kendi yatağında hafif bir iniltiyle, huzurla uyurken görünce, hayatı boyunca anımsayacağı, olur olmadık yerlerde yoklayacak o derin boşlukla karşılaşacaktı. İçi bin bir istek ve arzuyla, pişmanlık ve neşeyle, merhamet ve özlemle dolu o boşlukla. O an anlayacaktı kafasını okşarken hissettiğinin ne olduğunu ve bir daha unutmamak için o duyguya bir isim verecekti. 

YazarMevsim Yenice
YayıneviCan Yayınları
Yayın TarihiMayıs 2024
TürüHikaye
Sayfa Sayısı96
Önceki İçerikMetal Dedektörleriyle Bulunan Efsanevi Hazineler
Sonraki İçerikPera Müzesi’nin yeni sergisi: “Ters Yüz PƎRⱯ”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments