Michel Piquemal’dan “Felsefi Fabllar”

Michel Piquemal'ın "Felsefi Fabllar" kitabı, büyük-küçük herkesi eğlenceli ve kolay anlaşılır bir felsefe yolculuğuna çıkarıyor.

0

Özellikle gençler için yazdığı romanlar ve felsefe kitaplarıyla tüm dünyada çok ilgi gören Fransız yazar Michel Piquemal’ın Felsefi Fabllar’ı, Dinozor Genç’ten çıktı! Küçük yaştan itibaren herkesin felsefeye eğlenceli ve takip edilebilir bir yolla ulaşmasını sağlayan Felsefi Fabllar, adalet, bağımsızlık, dayanışma, mutluluk, ölüm gibi konuları 60 fabl üzerinden ele alıyor. Her fablın sonunda yer alan kısa atölye çalışmaları ise okurları gündelik hayata dair felsefi tartışmalara yönlendiriyor.

Ayrıntı Yayınları’nın ilk gençlik kitapları markası Dinozor Genç, Michel Piquemal’ın her yaştan okuru eğlenceli ve kolay anlaşılır bir felsefe yolculuğuna çıkaran Felsefi Fabllar’ını Türkçede yayımladı.

Basit ve ilgi çekici hikâyelerden oluşan fabllar, çok eski zamanlardan beri değerlerin, fikirlerin ve derin düşüncelerin anlaşılmasında ve iletilmesinde kilit rol oynamıştır. Bu geleneği takip ederek, sorular, referanslar ve anahtar kelimelerle düşünmeyi ve tartışmayı teşvik eden Felsefi Fabllar, çocuklarda zaten bulunan büyük sorular sorma, “felsefe yapma” hevesinin ve yeteneğinin keyifle yeşerebileceği verimli bir toprak sunuyor.

Felsefi Fabllar’da batı felsefesi, mitoloji ve doğu bilgeliklerinden alınan anlamlı ve basit 60 fabl, felsefe atölyesinin kapısını aralamanın ve gelecek yıllarda ileri düzeydeki felsefi sorulara daha cesurca yaklaşmanın önünü açıyor.

Murat Erşen’in Fransızcadan dilimize çevirdiği Felsefi Fabllar, raflarda ve internet satış sitelerinde.

YazarMichel Piquemal
YayıneviDinozor Genç
Yayın Tarihi2023
TürüÇocuk Eğitimi
Sayfa Sayısı144
Önceki İçerikAsena Akan’dan yeni albüm: Duy Sesimi
Sonraki İçerikBarış Çapkın’dan yeni şarkı: “Zehir Verir Gibi”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments