Münih’te yaşayan Sezgin İnceel, iki projesini müzikseverlerin beğenisine sundu

0

Münih’te yaşayan müzisyen Sezgin İnceel, ilk albümü ‘Ümitvâr’ı dinleyicileriyle buluşturdu. Stas Mishchenko ile birlikte Elektro-indie grubu Squareplatz’ın ikinci teklisi Voodoo’yu yayınladı.

Söz ve müzikleri kendisine ait 4 şarkıdan oluşan albüm için Amerika, İrlanda, Almanya ve İtalya gibi farklı ülkelerden müzisyen ve sanatçılar bir araya geldi. Albümün prodüktörlüğünü Sezgin İnceel ve Paul Solecki beraber üstlenirken, kayıt ve mikslerin hepsi Paul Solecki tarafından yapıldı. Bluegrass müzisyeni olan Solecki aynı zamanda albümün mandolin, mızıka ve buzuki düzenlemelerini de yaptı. Caz müzisyeni Manuel Stübinger albümdeki iki şarkıya piyano ve gitarı ile konuk oldu. Albümün mastering’i Los Angeles’ta yaşayan Ruairi O’Flaherty tarafından yapılırken, fotoğraf çekimleri Emma Jane Photography, grafik tasarımı ve illüstrasyonlar ise Anna Sette tarafından gerçekleştirildi. Şubat ayı başında tüm dijital platformlarda yerini alan albüm, insanların içsel yolculuklarına ve kişisel gelişim süreçlerine odaklanarak, ümit temasını farklı açılardan ele alıyor.

Sezgin İnceel kimdir ?

Küçük yaştan beri müziğe ilgisi olan İstanbul doğumlu Sezgin İnceel, müziğe Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde aldığı gitar ve solfej dersleri ile başladı. Avrupa Birliği’nden kazandığı bir burs sayesinde müzik eğitimine Macaristan’da devam etti. Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi/Şan bölümünü üçüncülükle tamamladı. Müzikal eserler seslendiren Ladies & Gentlemen İstanbul ekibinde yer alarak Sezen Aksu, Sertab Erener ve Alessandro Safina gibi isimlerle birlikte sahne aldı. Almanya, Danimarka, İspanya, Macaristan, Fransa, Estonya, Slovenya ve Letonya gibi ülkelerde farklı müzik ve eğitim projelerinde yer aldı. 2017 yılında Münih Müzik Yüksek Okulu’nun doktora programını tamamlayarak doktor unvanını aldı. İki yıl boyunca üzerinde titizlikte çalıştığı Ümitvâr albümünü yayınlayan Sezgin İnceel, Almanya ve Türkiye’de konserler vermekte ve bir taraftan da müzik eğitimciliğine ve akademisyenliğe devam etmektedir.

Albümün dinlenebileceği bağlantılar:
Spotify: https://goo.gl/5wrD4e
iTunes: https://goo.gl/TbJXZ7
Google Play: https://goo.gl/RTQp3c
Amazon: https://goo.gl/gRyog6
Youtube:
www.youtube.com/sezgininceel

Sosyal Medya ve Web:
Web: www.sezgininceel.com
Facebook: www.facebook.com/sezgininceelmusic
Instagram: www.instagram.com/sezgininceel
Twitter: www.twitter.com/sezgininceel
Mail: [email protected]

Sezgin Inceel ve Stas Mishchenko’dan elektro-indie grubu: “Squareplatz”

Sezgin Inceel (Türkiye) ve Stas Mishchenko’dan (Ukrayna) oluşan elektro-indie grubu Squareplatz, 12 Temmuz’da ikinci teklileri olan Voodoo’yu yayınladı. Şarkı kendini arayan, fakat bulduğu kişi ile çevresine açılmaktan korkan bir bireyin hikayesini anlatıyor. Geçtiğimiz haftalarda Münih Onur Haftası’nda sahne alarak şarkının prömiyerini yapan grup, müziklerinde buluşturdukları farklı stilleri, şehir meydanlarında bir araya gelen farklı insanlara benzetiyor. Squareplatz ismi de İngilizce ve Almanca’da ‘meydan’ anlamına gelen kelimelerin birleşiminden oluşuyor. Şu anda Almanya’nın Münih kentinde yaşayan ikili, 90’ların elektronik-dans müziğinden bolca esinlenirken, doğup büyüdükleri Türkiye ve Ukrayna ve kültürlerinden de beslenerek kendilerine has bir tarz yaratıyor.

Voodoo:

YouTube: https://youtu.be/gF0rDkJsLKw
Spotify:  https://spoti.fi/2LRDk4J
iTunes: https://apple.co/2LeXJkL
Amazon Music: https://amzn.to/32mP6dd

Sosyal Medya  ve Kontakt:
Instagram: http://instagram.com/squareplatzmusic
Facebook: http://facebook.com/squareplatzmusic
Mail: [email protected]

Önceki İçerikAngelina Jolie’nin destek verdiği ilk bağımsız Afgan filmi “Havva, Meryem, Ayşe” Adana Altın Koza’da
Sonraki İçerikJoaquin Phoenix’in performansıyla devleşen Joker karakteri, eleştirmenleri ikilemde bıraktı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments