Ncuti Gatwa, “The Importance of Being Earnest”te

Ncuti Gatwa, Oscar Wilde'ın eseri ‘The Importance of Being Earnest’te başrol olacak.

0

Doctor Who’ yıldızı Ncuti Gatwa, Oscar Wilde’ın 1895 tarihli oyunu ‘The Importance of Being Earnest’ın National Theatre‘da yeniden sahneleneceği kadronun başında yer alıyor.

Oyun, görevli bir koruyucu gibi davranan Jack Worthing’in, kasabada dürüst bir hayat yaşarken, şehirde sahte bir kimlik altında özgürleşmesini ve arkadaşı Algernon Moncrieff’in benzer bir taklit içine girmesini takip ediyor. Ne yazık ki, çifte bir hayat yaşamanın aşk dahil olmak üzere dezavantajları vardır. İki uygun hanımı etkilemeyi umarak, beyefendiler kendilerini dikkatlice manevra yapmaları gereken yalanlar ağına hapsolmuş bulurlar.

Max Webster (“Macbeth,” “Life of Pi”), National Theatre’daki debutunu yaparken, oyunu yeniden hayal ediyor.

Kadro, Algernon Moncrieff rolünde Gatwa, Jack Worthing rolünde Hugh Skinner (“Mamma Mia! Here We Go Again”), Reverend Canon Chasuble rolünde Richard Cant (“Stan & Ollie”), Lady Bracknell rolünde Sharon D. Clarke (“Ma Rainey’s Black Bottom”) ve Miss Prism rolünde Amanda Lawrence (“Star Wars: Episode – IX The Rise of Skywalker”) bulunuyor.

Yapımın set ve kostüm tasarımı Rae Smith tarafından yapılırken, aydınlatma tasarımı Jon Clark, ses tasarımı Nicola T. Chang, besteler DJ Walde, hareket yönetimi Carrie-Anne Ingrouille ve kadro Alastair Coomer CDG tarafından yapıldı.

National Theatre’ın yönetmeni Rufus Norris, “Oscar Wilde’ın muhteşem bir komedisi olan ‘The Importance of Being Earnest’in Max Webster tarafından yönetilen yeni bir yapımıyla National Theatre’ın yönetimine hoş geldiniz demekten mutluluk duyuyorum.” dedi. “Max, en büyük komedilerimizden birini yeniden hayal etmek için olağanüstü bir kadro topladı ve Ncuti Gatwa National Theatre debutunu yapıyor. Wilde’ın en ikonik rollerinden birini oynamak için geri dönen Richard Cant, Amanda Lawrence, Hugh Skinner ve Sharon D Clarke’ı da tekrar karşılamaktan mutluluk duyuyoruz.”

‘The Importance of Being Earnest’ 20 Kasım’dan 25 Ocak 2025’e kadar National Theatre’ın Lyttelton Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

Önceki İçerikMelisa Karakurt’tan yeni şarkı: “Bana Böyle Yapma”
Sonraki İçerik“An’da Asılı Kalan” sergisi Decollage Art Space’te
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments