Olta Albüm Serisi 4’ün dikkat çeken şarkısı bir PEYK coverı: “Azrail’e Gülümsedim”

0

Serinin 4. Albümünde Düzenlemelerini Barış Çapkın’ın yaptığı Uğur Bozdağ’ın yorumladığı bir Peyk şarkısı dikkatleri çekiyor.

Pandemi döneminde müzik ile ilgili aktivitelerin durmasından dolayı zor bir dönemden geçen müzik sektöründe dayanışma içerikli projeler hem müzisyenlere nefes oluyor, hem müzikseverlere dinlenecek yeni güzel şarkılar kazandırıyor. Olta Dayanışma oluşumu da artık bilindiği üzere; müzisyenlerin desteği ile seri albümler yayınlayarak, pandemi döneminin getirdiği zorluklardan etkilenen müzik sektörü çalışanlarına destek olmayı amaçlıyor.

Uğur Bozdağ canlı bir performansı esnasında tanıştığı Barış Çapkın’ın kendisini bu projeden haberdar etmesi ile şarkının prodüksiyon aşamasına başlamış. Müzisyen sonraki  gelişmeyi şöyle anlatıyor:

“Öncelikle bir şarkıya ihtiyacımız vardı. Peyk grubundan tanıdığımız İrfan Alış ile görüşerek “Azrail’e Gülümsedim” adlı şarkıyı yeniden düzenleyip kaydetmek istediğimizi belirttik. Kendisi de seve seve kabul ederek bu desteğini hissettirdi. Böylelikle şarkının düzenleme ve kayıt aşamasına başlamış olduk. Birçok aşamadan geçirdiğimiz şarkının kayıt ve aranje süreci sonunda istediğimiz noktaya ulaştığımızı düşünüyoruz. Alanında uzman kişileri de işin içerisine dahil ederek güzel bir prodüksiyon ortaya koyduk. Umarız dinleyiciler de bizimle aynı fikirde olacaktır.”

Uğur Bozdağ bağımsız bir müzisyen olarak “OLTA Dayanışma”ya destek vererek ve şarkının tüm gelirlerini Olta Dayanışma’ya aktararak, bu gelirin ihtiyaç sahibi müzik çalışanlarına ulaşacağını bilmenin haklı mutluluğunu yaşıyor.

AZRAİL’E GÜLÜMSEDİM şarkısına emeği geçenler:

Söz-Müzik: Peyk
Kayıt/Düzenleme/Mix: Barış Çapkın
Mastering: Selim Sayarı
Vokal: Uğur Bozdağ
Back Vokal: Uğur Bozdağ, Barış Çapkın
Elektrik gitar: Barış Çapkın, Cüneyt Aykulteli
Bas gitar, alt yapı: Barış Çapkın
Hammond: Özgür Ulusoy
Klip: Atıl Çelik
Kapak tasarım: Tahir Keskin

Uğur Bozdağ Kimdir?

1992 tarihinde İzmir’de doğup büyüdü. Müzik hayatına 13 yaşında gitar çalarak başladı. 2010 yılından itibaren “The Fourfeit” grubu ile ağırlıklı olarak, Klasik Rock ve Blues müzik tarzlarını içeren repertuarları ile sahnelere ilk adımını attı. Ardından kurucu üyelerinden olduğu “The Ages” grubu ile yurt içi ve yurt dışında çeşitli organizasyon ve konserlerde sahne almaya devam etti. 2021 yılı Ocak ayında yayınlanan ve bir “Peyk” şarkısı olan “Azraile Gülümsedim” adlı şarkıyı “Barış Çapkın” düzenlemesi ile yeniden kaydederek ilk teklisini yayınladı. Solo şarkıları üzerinde çalışmalarına devam ederek, yeni şarkılarını dinleyicilerine sunmaya devam edecek olan genç müzisyen dahil olduğu gruplar ile sahne çalışmalarına devam etmekte.

Önceki İçeriknazire’nin üçüncü teklisi “neyine”
Sonraki İçerik“Sex and the City” geri dönüyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments