Ömür Sabuncuoğlu’ndan iki kitap; Onlar’ın Öyküsü ve Bizim Öykümüz

Ömür Sabuncuoğlu'nun iki kitabından elde edilen tüm gelir, kız çocuklarının eğitimine aktarılıyor.

0

Gazeteci Ömür Sabuncuoğlu’nun hazırladığı, İnkılâp Kitabevi’nden çıkan Onlar’ın Öyküsü ve Bizim Öykümüz adlı kitaplar, okuyamayan kız çocukları için onlarca ünlü ismi bir araya getiriyor.

Kültür, sanat, cemiyet ve medya dünyasının önde gelen isimlerinin yazdığı etkileyici öykülerden oluşan bu iki kitaptan elde edilen tüm gelir, kız çocuklarının eğitimine aktarılıyor. Sabuncuoğlu, kitaplara katkıda bulunan isimlerin, bugüne dek güzel davranışları, başarıları ve iyilikleriyle hayata katkı sağladığını vurguluyor.

Ömür Sabuncuoğlu’nun hazırladığı Onlar’ın Öyküsü adlı ilk kitapta Ajda Pekkan, Arzum Onan, Belçim Bilgin, Bergüzar Korel, Demet Evgar, Fatma Girik, Monik İpekel, Nazlı Çelik, Nebahat Çehre, Ömür Sabuncuoğlu, Songül Öden ve Şükran Ovalı’nın öykülerinin yanı sıra, Sıla Gençoğlu’nun da bir şiiri bulunuyor. Büyük ilgi gören kitaptan elde edilen tüm gelir okuyamayan kız çocuklarının eğitimine aktarıldı ve şimdiye dek 126 kız çocuğunun eğitimine katkı sağlandı.

Daha fazla kız çocuğunun eğitimine destek vermeyi hedefleyen Ömür Sabuncuoğlu’nun ikinci kitabı Bizim Öykümüz’de ise sosyal sorumluluk için bir araya gelen isimlerden bazıları, kendi hikâyelerini de ilk kez paylaştı. Ali Keçeli, Bensu Soral, Birce Akalay, Ebru Akel, Elifnaz Albayrak, Erkan Kolçak Köstendil, Gökçe Bahadır, Gupse Özay, Oylum Talu, Ömür Sabuncuoğlu, Şebnem Bozoklu, Yasemin Özilhan ve Yasmin Gülman, çocukluk anılarından gençlik yıllarına uzanan anılarını Bizim Öykümüz için hikâyeleştirdiler.

Ömür Sabuncuoğlu’nun, tüm geliri kız çocuklarının eğitimine aktarılan Onlar’ın Öyküsü ve Bizim Öykümüz adlı kitapları, İnkılâp Kitabevi etiketiyle inkilap.com, www.dr.com.tr ve www.kitapyurdu.com adreslerinde.

YazarÖmür Sabuncuoğlu
Yayıneviİnkılap Kitabevi
Yayın TarihiOcak 2019
TürüRoman
Sayfa Sayısı128
YazarÖmür Sabuncuoğlu
Yayıneviİnkılap Kitabevi
Yayın TarihiEylül 2019
TürüRoman
Sayfa Sayısı120
Önceki İçerikYeni haftalık rutininiz: İstanbul Bienali’nden film seçkisi
Sonraki İçerikÖmür Sabuncuoğlu’ndan iki kitap; Onlar’ın Öyküsü ve Bizim Öykümüz
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments