Öne Çıkanlar: Ezgi Pekel

0

Müzik piyasasında her ay yayınlanan çalışmaları dikkate alarak oluşturduğumuz Spotify listemiz Öne Çıkanlar’da Temmuz ayında “Aciz Aziz” şarkısıyla yer alan “Ezgi Pekel”i yakından tanımak istedik, hakkında merak ettiklerimizi sorduk.

– Müziğe ilginiz nasıl ve ne zaman başladı?

Ezgi Pekel: Müzisyen bir ailede doğmam sebebiyle hep müzik içerisinde büyüdüm. İlkokul yıllarında enstrüman çalmaya başladım. Ardından okul gruplarında gitar çalıp şarkı söyledim. Profesyonel olarak ilk adımımı ise 2018 yılında yayınladığım “Uzağımda Olsan Bile“ isimli teklimle attım.

– Aciz Aziz’in ortaya çıkış sürecini nasıl değerlendirirsiniz?

E.P.: Aciz Aziz’i Red Bull Warm Up yarışması için yazmıştım. Neredeyse son başvuru tarihine kadar ortaya bir taslak bile çıkmamıştı. Başvurunun son günü, artık bir şeyler yapmalıyım dedim ve ondan sonra her şey çok hızlı bir biçimde ilerledi. Şarkı yazımı, bestelenmesi, aranjesi ve kaydı 24 saat bitmeden tamamlanmıştı.

– Çalışmanızın ortaya çıkış sürecinde ne gibi zorluklar yaşadınız?

E.P.: Pandemi sürecindeydik. Hepimiz evlerimize kapanmıştık. Bu süreç üretim açısından beni çok etkiledi. Beslenecek, ilham alacak, şarkı yapma motivasyonu yaratacak bir durum yoktu. Bu sebepten “Aciz Aziz“ için kendimi deneme şarkım diyorum. Bu şartlar altında bile yazabildiysem her zaman yazarım diye düşünüyorum.

– Geleceğe dair projeleriniz neler?

E.P.: Geleceğe dair planların birazcık anlamsızlaştığı bir durumdayız aslında. Müzisyenler olarak net olarak önümüzü göremediğimiz bir dönemdeyiz maalesef. Tabii ki üretmeye, yeni şarkılar yapmaya devam etmek istiyorum. O şarkıları kliplendirmek ve konserlerde, festivallerde dinleyicilerle buluşturmak istiyorum.

– Bir müzisyen olarak kimleri takip ediyor ve dinliyorsunuz?

E.P.: Bu konuda kendimi sınırlandırmıyorum. Hani derler ya kulağıma iyi gelen her şeyi dinlerim diye. Gerçekten öyle. Her tarzdan başarılı müzisyenleri, bestecileri dinlemeye özen gösteriyorum. Bir yandan da yerli alternatif müzikte yeni çıkan isimlerin işlerini takip ediyorum.

Önceki İçerikKayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi 132. Sayı: Araf Öyküleri
Sonraki İçerikMizah, sınırları ve Charlie Hebdo beş yıl sonra yeniden gündemde
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments