Özlem Özdemir’in İlham Veren Cumhuriyet Kahramanları Avustralya’da!

0

İlham Veren Cumhuriyet Kahramanları – Öncü Kadınlar bundan böyle Avustralya’nın birçok farklı şehrindeki kütüphanelerden de okunabilecek.

KRT TV’de “İyi ki Varsınız” programını hazırlayıp sunan gazeteci Özlem Özdemir’in Cumhuriyet’e yön veren kahramanların hayat hikâyelerini aktardığı, Öncü Kadınlar ve Öncü Erkekler olmak üzere iki ciltten oluşan İlham Veren Cumhuriyet Kahramanları, Türkiye’de olduğu gibi yurtdışında da ilgi görmeye başladı. Öncü Kadınlar kitabı daha şimdiden Avustralya’daki kütüphanelerde yerini aldı.

Türkiye’de pek çok kaynaktan yapılan araştırmalar sonucunda, Avustralya’da yaşayan Türk topluluğu için kütüphanelere girecek eserleri belirleyen CAVAL adlı kuruluş, Özlem Özdemir’in İlham Veren Cumhuriyet Kahramanları – Öncü Kadınlar kitabının gençlere rol model olabileceğini vurgularken, Cumhuriyet tarihini anlamak isteyenler için de önemli bir kaynak olduğunu belirtti.

Kitap artık Avustralya’nın farklı şehirlerindeki Blacktown, Bayside/Rockdale, Brimbank, Hume/Broadmeadows ve Moreland kütüphanelerinin yanı sıra Avustralya Ulusal Kütüphanesi arşivinde yer alıyor.

Özlem Özdemir’i Takip Edin;

Yayın Tarihi2019-05-02
ISBN6052983751
Baskı Sayısı3. Baskı
DilTÜRKÇE
Sayfa Sayısı128
Cilt TipiKarton Kapak
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Boyut13.5 x 19.5 cm
Önceki İçerikSanata ilgi devleştikçe, Louvre emekçileri isyan etti…
Sonraki İçerikAltın Palmiye Ödülleri 2019
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments