“Pera Müzikali”nin basın toplantısı TİM Show Center’da gerçekleşti

0

Usta tiyatrocu Müjdat Gezen’in yazıp yönettiği ve aynı zamanda rol aldığı yeni oyunu “Pera Müzikali”nin basın toplantısı, 23 Ekim Çarşamba günü oyunun sahneleneceği TİM Show Center’da gerçekleşti.

Barış Dinçel imzalı dekorun önünde gerçekleşen basın toplantısına tüm oyuncular kostümleriyle katıldılar. Başlıca rollerinde Gezen’in yanı sıra Cüneyt Arkın, Gönül Yazar, Kayhan Yıldızoğlu, Melike Demirağ, Melihat Gülses, Sevcan Orhan, Barış Taşkın gibi isimlerin yer aldığı “Pera Müzikali”nin 110 kişilik geniş kadrosu, basının sorularını yanıtladı. 

“Pera Müzikali”, 3 Kasım 2019 Pazar günü saat 15.00’te TİM Show Center’da perdelerini açmaya hazırlanıyor. Müzikal, 1453’ten 2019’a İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki eğlence hayatını belgelerle, müzikle ve mizahla sahneye taşıyacak.

Müjdat Gezen, yazıp yönettiği yeni müzikalin başrollerini Cüneyt Arkın, Gönül Yazar ve Kayhan Yıldızoğlu gibi duayenlerle paylaşacak. Cüneyt Arkın’ın oğlu Kaan Arkın’ın babasıyla birlikte rol aldığı müzikalde, Levent Kırca ile Oya Başar’ın kızı Ayşe Kırca da sahne alacak. Fehmi Dalsaldı, Şebnem Schaefer, Nejat Uygur gibi ünlü isimlerle birlikte Barış Taşkın, Kıvanç Tiner, Yaşar Ayvacı, Seran Bilgi, Emre Özmen gibi sanatçılar ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi mezunları Sude Albayrak, Cengiz Gezgin ve Sonat Tokuç da “Pera Müzikali”nde seyirci karşısına çıkacak.

“Pera Müzikali”nde Melike Demirağ, Melihat Gülses, Ayben Erman, Sevcan Orhan, Yener Çevik ve Pelin Alptekin ise konuk ses sanatçıları olarak yer alacaklar. Avrupa şampiyonu ve dünya ikincisi milli güreşçi Okay Köksal’ın bir Türk güreşçisi rolünde seyirci karşısına çıkacağı müzikalde; Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim almış olan 2017 yılı Survivor yarışması şampiyonu Ogeday Girişken de rol alacak.

Dekor tasarımına Barış Dinçel’in imza attığı, müzik direktörlüğünü Seçil Akın’ın üstlendiği ve kayıt çalışmalarının Müziklab’da Murat Yelken eşliğinde yapıldığı “Pera Müzikali”nin koreografisi Pınar Ataer, kostümleri ise Aygül Kostüm Evi tarafından hazırlanıyor. Ünlü makyaj ustası Corci’nin yanı sıra Dok Sirk Kumpanyası sanatçıları, dans grubu, mehter takımı ve diğer rollerle birlikte oyunda 110 kişilik bir kadro görev alacak.

TİM Show Center’da 3, 17 ve 24 Kasım 2019 Pazar günleri saat 15.00’te sahnelenecek olan “Pera Müzikali”nin biletleri, Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.

::: TİM Show Center :::

A: Büyükdere Caddesi Derbent Mevkii (Darüşşafaka Kampüsü Yanı) Maslak 34457 Sarıyer/İstanbul
T: 0(212) 286 66 86
W: www.timshowcenter.com

Önceki İçerikMenzil New York – Sydney arası ve o artık dünyanın en uzun ticari uçuşu
Sonraki İçerikTemel İçgüdü’nün ikonu Sharon Stone’dan yeni bir itiraf: Filmin kült olmasını sağlayan en önemli şey zamanıydı!
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments