Performans sanatlarının tüm öğeleri Sirkeci Garı’nda toplanıyor: “Stage in Istanbul”

İstanbul’da, benzeri olmayan yepyeni bir etkinlik başlıyor: Stage in Istanbul. Gösteri sanatlarının tüm ögelerini bir çatı altına toplamayı hedefleyen Stage in Istanbul, rengarenk programıyla 25-28 Ekim 2018 tarihleri arasında Sirkeci Tren Garı’nda gerçekleşecek. Stage in Istanbul, ilk yılında yaşamını tiyatroya adamış, bu sezon beş farklı oyunda başrol oynayan değerli tiyatro sanatçısı Haldun Dormen’i “Onur Konuğu” olarak ağırlayacak.

Gösteri sanatları sektörüne yönelik bir fuar olarak tasarlanan Stage in Istanbul, sahneleri, tiyatro ve dans topluluklarını, sanat eğitimi veren okulları, sahne tasarımcılarını, dekor ve kostümcüleri, makyözleri, casting ajanslarını, ışık tasarımcılarını, müzik aleti yapımcılarını, üniversiteleri, akademisyenleri ve bu alanda yapılan festivalleri bir araya getirecek. Kumpanyaların sahnelerle, öğrencilerin kültür ve sanat okullarıyla, oyuncu olmak isteyenlerin ajanslarla, tiyatroların ve tiyatrocuların makyöz, sahne tasarımcıları ve kostümcülerle tanışacağı; dansçıların dans malzemelerini, müzisyenlerin müzik aletlerini bulabilecekleri Stage in Istanbul, gelecek yıllarda uluslararası alanda da etkin bir çalışma olmayı hedefliyor.

Haldun Dormen

Stage in Istanbul ziyaretçileri, Sirkeci Tren Garı’ndaki fuar alanında dört gün boyunca saat 10.00’dan itibaren tüm gün sürecek panel, söyleşi, atölye ve eğitimlerden yararlanabilecekler. Tiyatro ve dans gösterilerinin, alternatif çalışmaların ve konserlerin de izlenebileceği etkinlik kapsamında ziyaretçiler, tiyatroların yeni sezon programlarını öğrenip biletlerini de satın alabilecekler.

Kültür-sanat etkinliklerinin yarattığı yumuşak zeminler, farklı kültürlerin, dillerin ve sözcüklerin karşılaşması için en hoşgörülü atmosferi oluşturur. Bu tür platformlar, yüz yüze gelmeye ve farklı seslerin iletişimine olanak sağladığından, yeni kültür politikalarının geliştirilme sürecinde son derece yararlı etkileşim alanlarıdır. Stage in Istanbul bu düşünceden yola çıkarak, ilk iki gününde, her biri alanında önemli çalışmalar yapan isimlerin katılımıyla alternatif tiyatrolar üzerine bir sempozyuma da ev sahipliği yapacak.

Bu yıl ilk kez, 25-28 Ekim 2018 tarihleri arasında Sirkeci Tren Garı’nda düzenlenen Stage in Istanbul’un biletleri Biletix’ten ve etkinlik alanından temin edilebilir.

Bilgi için:

www.biletix.com
www.facebook.com/stageinistanbul
www.instagram.com/stageinistanbul

SİRKECİ TREN GARI

Etiketler

0 yorum “Performans sanatlarının tüm öğeleri Sirkeci Garı’nda toplanıyor: “Stage in Istanbul””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest